Za i przeciw dla okien drewnianych oraz okien drewniano-aluminiowych

Wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną kwestią jest wybór odpowiednich okien. Ostatecznie może to być poważny problem, ponieważ jeśli nie zwrócimy uwagi na ten aspekt, nasz dom, który w założeniu był wspaniały, może w praktyce zawierać elementy, które nie zostały dobrze wykonane oraz dopracowane. Musimy tego uniknąć i dlatego warto poszukać takich opcji, które sprawią, że nasz dom również w rzeczywistości będzie wyglądał doskonale. W obliczu obecnych technologii wybór dokonuje się najczęściej pomiędzy oknami drewnianymi oraz drewniano-aluminiowymi. Taki wybór daje właśnie firma Internom, która dba przede wszystkim o jakość wykonania swoich okien i drzwi.

Wybór okien

Decydując się na produkty Internom, niezależnie od tego jaki materiał i konstrukcję wybierzemy, możemy być pewni, że okna i drzwi będą wykonane z największą starannością. Priorytetem firmy jest tworzenie eleganckiej i trwałej konstrukcji o charakterze energooszczędnym, czyli takiej która doskonale nada się do zamontowania w domu pasywnym.

Drewniane okna

Decyzja o drewnianych oknach powinna przede wszystkim dotyczyć osób, którym marzy się budynek w stylu klasycznym. W takiej właśnie aranżacji ościeżnica okna wykonana z drewna będzie się prezentować niezwykle estetyczne i elegancko. Warto się upewnić, że jest dobrze zabezpieczona, aby mogła się sprawdzić pod kątem wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Natomiast jeśli chodzi o wady okien drewnianych to niestety takie rozwiązanie wymaga ciągłej dbałości o utrzymanie estetyczne i konserwację, które w przypadku samego drewna są niezbędne, aby okna mogły spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Pod kątem trwałości niestety okna z drewna wypadają nieco gorzej niż okna drewniano-aluminiowe.

Okna do salonu-Internorm

Połączenie drewna i aluminium

Wygląda na to, że w przypadku okien firmy Internorm połączenie drewna oraz aluminium było prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki takiej fuzji udało się stworzyć ościeżnice, które są w stanie połączyć estetykę z praktycznością i za to oczywiście wielkie brawa dla tego producenta. Ostatecznie mamy bowiem konstrukcję, w której o estetyce decydują elementy z drewna, a praktyczność i wytrzymałość gwarantują elementy aluminiowe przygotowywane w tych najbardziej newralgicznych miejscach, które są narażone  zniszczenie. Minusem takiej konstrukcji dla przeciętnego klienta może być dość wysoka cena oraz kłopot z konserwacją tych elementów, które wykonywane są z drewna. Niestety regularnie będzie trzeba o nie dbać, aby nie uległy zniszczeniu. 

Wybór okien zostaje w gestii klienta, który powinien szukać dla siebie najlepszej konstrukcji. Sprawa sama w sobie nie jest jednak taka prosta. Możliwości jest wiele a klient najczęściej ma niewielką wiedzę z tej branży. Jeśli nie wiadomo na co się zdecydować, warto zasięgnąć porad specjalisty. Tu polecamy ekspertów firmy Internorm, którzy do potrzeb każdego klienta podchodzą indywidualnie, za każdym razem biorą pod uwagę szeroki wachlarz czynników, dlatego podczas osobistej konsultacji chętnie podpowiedzą, jakie rozwiązania będą najlepsze w przypadku danej osoby. Decydując się na wsparcie osób doświadczonych w branży mamy gwarancję, że okna, które wybierzemy będą dostosowane indywidualnie do naszych oczekiwań. Należy pamiętać także o tym, że estetyka to tak naprawdę dodatkowy czynnik, który decyduje o wysokiej jakości okien. Natomiast kluczowe znaczenie mają aspekty takie jak bezpieczeństwo, trwałość, izolacja cieplna i izolacja akustyczna. Takie sprawy mogą być dla nas wzrokowców mniej istotne na pierwszy rzut oka, dlatego właśnie warto skonsultować swoje wybory z ekspertem Internorm.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności