Za i przeciw dla okien drewnianych oraz okien drewniano-aluminiowych

8 czerwca 2018

Wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną kwestią jest wybór odpowiednich okien. Ostatecznie może to być poważny problem, ponieważ jeśli nie zwrócimy uwagi na ten aspekt, nasz dom, który w założeniu był wspaniały, może w praktyce zawierać elementy, które nie zostały dobrze wykonane oraz dopracowane. Musimy tego uniknąć i dlatego warto poszukać takich opcji, które sprawią, że nasz dom również w rzeczywistości będzie wyglądał doskonale. W obliczu obecnych technologii wybór dokonuje się najczęściej pomiędzy oknami drewnianymi oraz drewniano-aluminiowymi. Taki wybór daje właśnie firma Internom, która dba przede wszystkim o jakość wykonania swoich okien i drzwi.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Wybór okien

Decydując się na produkty Internom, niezależnie od tego jaki materiał i konstrukcję wybierzemy, możemy być pewni, że okna i drzwi będą wykonane z największą starannością. Priorytetem firmy jest tworzenie eleganckiej i trwałej konstrukcji o charakterze energooszczędnym, czyli takiej która doskonale nada się do zamontowania w domu pasywnym.

Drewniane okna

Decyzja o drewnianych oknach powinna przede wszystkim dotyczyć osób, którym marzy się budynek w stylu klasycznym. W takiej właśnie aranżacji ościeżnica okna wykonana z drewna będzie się prezentować niezwykle estetyczne i elegancko. Warto się upewnić, że jest dobrze zabezpieczona, aby mogła się sprawdzić pod kątem wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Natomiast jeśli chodzi o wady okien drewnianych to niestety takie rozwiązanie wymaga ciągłej dbałości o utrzymanie estetyczne i konserwację, które w przypadku samego drewna są niezbędne, aby okna mogły spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Pod kątem trwałości niestety okna z drewna wypadają nieco gorzej niż okna drewniano-aluminiowe.

Połączenie drewna i aluminium

Wygląda na to, że w przypadku okien firmy Internorm połączenie drewna oraz aluminium było prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki takiej fuzji udało się stworzyć ościeżnice, które są w stanie połączyć estetykę z praktycznością i za to oczywiście wielkie brawa dla tego producenta. Ostatecznie mamy bowiem konstrukcję, w której o estetyce decydują elementy z drewna, a praktyczność i wytrzymałość gwarantują elementy aluminiowe przygotowywane w tych najbardziej newralgicznych miejscach, które są narażone  zniszczenie. Minusem takiej konstrukcji dla przeciętnego klienta może być dość wysoka cena oraz kłopot z konserwacją tych elementów, które wykonywane są z drewna. Niestety regularnie będzie trzeba o nie dbać, aby nie uległy zniszczeniu.

Wybór okien zostaje w gestii klienta, który powinien szukać dla siebie najlepszej konstrukcji. Sprawa sama w sobie nie jest jednak taka prosta. Możliwości jest wiele a klient najczęściej ma niewielką wiedzę z tej branży. Jeśli nie wiadomo na co się zdecydować, warto zasięgnąć porad specjalisty. Tu polecamy ekspertów firmy Internorm, którzy do potrzeb każdego klienta podchodzą indywidualnie, za każdym razem biorą pod uwagę szeroki wachlarz czynników, dlatego podczas osobistej konsultacji chętnie podpowiedzą, jakie rozwiązania będą najlepsze w przypadku danej osoby. Decydując się na wsparcie osób doświadczonych w branży mamy gwarancję, że okna, które wybierzemy będą dostosowane indywidualnie do naszych oczekiwań. Należy pamiętać także o tym, że estetyka to tak naprawdę dodatkowy czynnik, który decyduje o wysokiej jakości okien. Natomiast kluczowe znaczenie mają aspekty takie jak bezpieczeństwo, trwałość, izolacja cieplna i izolacja akustyczna. Takie sprawy mogą być dla nas wzrokowców mniej istotne na pierwszy rzut oka, dlatego właśnie warto skonsultować swoje wybory z ekspertem Internorm.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: