Wielokomorowe profile okienne

Ciepłe, trwałe i funkcjonalne profile okienne z PCV wciąż zyskują nowych zwolenników. Porównując ze sobą okna, możemy spotkać profile, które mają cztery, pięć, sześć lub nawet więcej komór.

Ciepłe, trwałe i funkcjonalne profile okienne z PCV wciąż zyskują nowych zwolenników. Porównując ze sobą okna, możemy spotkać profile, które mają trzy, pięć, lub nawet więcej komór. Producenci okien radzą, że najlepiej zdecydować się na wielokomorowe profile okienne, które najlepiej izolują i dodatkowo wyciszają nasz dom. Czy jednak w kontekście zapewnienia maksymalnej izolacji termicznej i akustycznej najważniejsza jest liczba komór?

Okna plastikowe wielokomorowe

Energooszczędne okna plastikowe są prawdziwym hitem. Są nie tylko wytrzymałe, ale także dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym pomagają zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, co pozwala znacznie ograniczyć nasze rachunki za energię. Nie dziwi więc fakt, że gdy wybieramy okno PCV, szukamy najcieplejszego produktu, który pomoże nam w walce z przeciągami, chłodem, a także hałasem. Jeszcze kilka lat temu standardem były okna trzykomorowe. Z czasem, gdy tradycyjne modele zaczęły być wypierane przez produkty energooszczędne, zaczęto szukać prostych sposobów na osiągnięcie przez okno dobrych parametrów i mnożyć liczbę komór w profilu. Dziś, gdy wybieramy ciepłe okna, możemy trafić na profile, które mają pięć, sześć, siedem, a nawet więcej komór. Jednak czy mnożenie liczby komór zawsze ma sens?

Mnożenie przez dzielenie

Zwiększenie liczby komór niestety czasem jest jedynie zabiegiem marketingowym, zręcznie wykorzystywanym przez firmy produkujące okna. Dzieje się tak wtedy, gdy producenci mnożą liczbę komór, nie zwiększając faktycznej głębokości profilu. Jest to zjawisko niekorzystnie wpływające na stabilność okna, zwłaszcza wtedy, gdy mnożenie komór odbywa się kosztem największej komory wzmacniającej. Jeśli więc nasz profil ma poradzić sobie z ciężkimi szybami zespolonymi, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, czy producent zadbał o odpowiednie wzmocnienia. Warto pamiętać, że dobre okna energooszczędne mają zwykle profil pięciokomorowy, a o ich właściwościach termicznych nie decyduje wcale liczba sztucznych, nadmuchanych powietrzem komór, ale rodzaj zastosowanego wzmocnienia termicznego, klasa uszczelek, zastosowanie najwyższej jakości materiałów o niskiej przepuszczalności cieplnej oraz profesjonalny montaż, mający na celu wyeliminowanie mostków cieplnych. Głębokość profilu takich okien powinien wynosić między 80 a 90 mm.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności