Wielokomorowe profile okienne – co warto o nich wiedzieć?

2 stycznia 2015

Ciepłe, trwałe i funkcjonalne profile okienne z PCV wciąż zyskują nowych zwolenników. Porównując ze sobą okna można spotkać profile, które mają trzy, pięć, lub nawet więcej komór. Producenci okien radzą, że najlepiej zdecydować się na wielokomorowe profile okienne, które świetnie izolują i dodatkowo wyciszają dom. Czy jednak w kontekście zapewnienia maksymalnej izolacji termicznej i akustycznej najważniejsza jest liczba komór?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna plastikowe wielokomorowe

Energooszczędne okna plastikowe są prawdziwym hitem. Są nie tylko wytrzymałe, ale także dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym pomagają zatrzymać ciepło w pomieszczeniu, co pozwala znacznie ograniczyć nasze rachunki za energię. Nie dziwi więc fakt, że gdy wybieramy okno PCV, szukamy najcieplejszego produktu, który pomoże nam w walce z przeciągami, chłodem, a także hałasem. Jeszcze kilka lat temu standardem były okna trzykomorowe. Z czasem, gdy tradycyjne modele zaczęły być wypierane przez produkty energooszczędne, zaczęto szukać prostych sposobów na osiągnięcie przez okno dobrych parametrów i mnożyć liczbę komór w profilu. Dziś, gdy wybieramy ciepłe okna, możemy trafić na profile, które mają pięć, sześć, siedem, a nawet więcej komór. Jednak czy mnożenie liczby komór zawsze ma sens?

Mnożenie przez dzielenie

Zwiększenie liczby komór niestety czasem jest jedynie zabiegiem marketingowym, zręcznie wykorzystywanym przez firmy produkujące okna. Dzieje się tak wtedy, gdy producenci mnożą liczbę komór, nie zwiększając faktycznej głębokości profilu. Jest to zjawisko niekorzystnie wpływające na stabilność okna, zwłaszcza wtedy, gdy mnożenie komór odbywa się kosztem największej komory wzmacniającej. Jeśli więc nasz profil ma poradzić sobie z ciężkimi szybami zespolonymi, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na to, czy producent zadbał o odpowiednie wzmocnienia. Warto pamiętać, że dobre okna energooszczędne mają zwykle profil pięciokomorowy, a o ich właściwościach termicznych nie decyduje wcale liczba sztucznych, nadmuchanych powietrzem komór, ale rodzaj zastosowanego wzmocnienia termicznego, klasa uszczelek, zastosowanie najwyższej jakości materiałów o niskiej przepuszczalności cieplnej oraz profesjonalny montaż, mający na celu wyeliminowanie mostków cieplnych. Głębokość profilu takich okien powinien wynosić między 80 a 90 mm.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: