Okna przesuwne – systemy

Przeszklone ściany otwierają wnętrze mieszkania na piękno natury i zdumiewające widoki nigdy nie zasypiającego miasta. Okna przesuwne są jednymi z częściej wybieranych wariantów wielkoformatowego przeszklenia i praktycznego przejścia pomiędzy domem a ogrodem lub tarasem. Docenia się ich funkcjonalność i swobodę aranżacji wnętrza bez ograniczenia przestrzeni. Sprawiają, że wnętrze jest bardziej słoneczne, a niektóry uważają, że dzięki temu również bardziej przytulne.

Systemy okien przesuwnych zależą przede wszystkim od koncepcji producenta. Nie bez znaczenia są jego możliwości oraz dostęp do zaplecza maszynowego. Duże okna przesuwne mogą powstawać z różnych materiałów i mieć dowolne wymiary, często bardzo niestandardowe, idealnie dopasowane do infrastruktury budynku.

Okna przesuwne – drewniano-aluminiowe i PCV-aluminiowe

Najpopularniejsze są oczywiście okna plastikowe. Właściwości tworzywa sztucznego sprzyjają produkcji okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjności i jednocześnie w optymalnej cenie. Cechuje się ono plastycznością, co pozwala na wykonywanie z niego różnych kształtów i tym samym okna mogą osiągać naprawdę duże rozmiary. Jednocześnie dzięki łatwości utwardzenia PCV jest trwałe i solidne.

Chcąc nadać oknom przesuwnym plastikowym bardziej nowoczesnego wyglądu, wyposaża się je dodatkowo w nakładki aluminiowe. Celem zastosowania takiego dodatku jest tez wzmocnienie okna i zwiększenia ochrony przed włamaniem. W ofercie Internorm znajdziemy flagowe drzwi przesuwne PCV-aluminiowe KS 430.

Kolejnym rodzajem okien przesuwnych są okna drewniano-aluminiowe. Drewno jako samodzielny materiał w stolarce okiennej jest dzisiaj wykorzystywany rzadziej niż kilka lat temu. Naturalny surowiec jest niedostatecznie odporny na wilgoć, promieniowanie słoneczne i niskie temperatury, aby zachować swoje właściwości techniczne i atrakcyjny wygląd przez tak długi czas, jak jest to w przypadku aluminium. Z tego powodu postanowiono połączyć te dwa tworzywa, tworząc okna w pięknej stylistyce i o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej i ochrony przed wpływem czynników atmosferycznych. Internorm proponuje nam swoje najlepsze drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne HS 330 z niskim progiem.

Okna przesuwne i stałe w dużym formacie

Systemy okien przesuwnych nie ograniczają się tylko do standardowych wymiarów, które oczywiście wciąż są wybierane przez klientów ze względu na ich praktyczność. W nowoczesnym wzornictwie dominują jednak wielkoformatowe przeszklenia, niekiedy powodujące, iż pomieszczenie zostaje pozbawione jednej ze ścian. Internorm produkuje okna z bezramowymi naświetlami bocznymi, w formacie XL, ze szklanymi narożnikami, a także w systemie Panorama.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności