Okna przesuwne – rodzaje, systemy, zalety

8 października 2018

Przeszklone ściany otwierają wnętrze mieszkania na piękno natury i zdumiewające widoki nigdy nie zasypiającego miasta. Okna przesuwne są jednymi z częściej wybieranych wariantów wielkoformatowego przeszklenia i praktycznego przejścia pomiędzy domem a ogrodem lub tarasem. Docenia się ich funkcjonalność i swobodę aranżacji wnętrza bez ograniczenia przestrzeni. Sprawiają, że wnętrze jest bardziej słoneczne, a niektóry uważają, że dzięki temu również bardziej przytulne. Duże okna przesuwne mogą powstawać z różnych materiałów i mieć dowolne wymiary, często bardzo niestandardowe, idealnie dopasowane do infrastruktury budynku.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna przesuwne – rodzaje

Okna PCV-aluminowe

Najpopularniejsze są oczywiście okna PCV. Właściwości tworzywa sztucznego sprzyjają produkcji okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjności i jednocześnie w optymalnej cenie. Cechuje się ono plastycznością, co pozwala na wykonywanie z niego różnych kształtów i tym samym okna mogą osiągać naprawdę duże rozmiary. Jednocześnie dzięki łatwości utwardzenia PCV jest trwałe i solidne.

Chcąc nadać oknom przesuwnym PCV bardziej nowoczesnego wyglądu, wyposaża się je dodatkowo w nakładki aluminiowe. Celem zastosowania takiego dodatku jest też wzmocnienie okna i zwiększenia ochrony przed włamaniem. W ofercie Internorm znajdziemy flagowe drzwi przesuwne PCV-aluminiowe KS 430.

Okna drewniano-aluminowe

Kolejnym rodzajem okien przesuwnych są okna drewniano-aluminiowe. Drewno jako samodzielny materiał w stolarce okiennej jest dzisiaj wykorzystywany rzadziej niż kilka lat temu. Naturalny surowiec jest niedostatecznie odporny na wilgoć, promieniowanie słoneczne i niskie temperatury, aby zachować swoje właściwości techniczne i atrakcyjny wygląd przez tak długi czas, jak jest to w przypadku aluminium. Z tego powodu postanowiono połączyć te dwa tworzywa, tworząc okna w pięknej stylistyce i o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej i ochrony przed wpływem czynników atmosferycznych. Internorm proponuje nam swoje najlepsze drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne HS 330 z niskim progiem.

Systemy okien przesuwnych

Systemy okien przesuwnych nie ograniczają się tylko do standardowych wymiarów, które oczywiście wciąż są wybierane przez klientów ze względu na ich praktyczność. W nowoczesnym wzornictwie dominują jednak wielkoformatowe przeszklenia, niekiedy powodujące, iż pomieszczenie zostaje pozbawione jednej ze ścian. Internorm produkuje okna z bezramowymi naświetlami bocznymi, w formacie XL, a także ze szklanymi narożnikami.

 

Zamów indywidualną analizę projektu okien przesuwnych

Okna przesuwne to duże przedsięwzięcie i duży wydatek. Warto taką decyzję przeanalizować wielokrotnie i skonsultować projekt z ekspertem. Z nami możesz zrobić to zupełnie za darmo. Zgłoś swój projekt do analityka, a sprawdzimy go pod kątem realizacji dużych przeszkleń. Bez zobowiązań!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: