Okna i rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są coraz chętniej wybierane przez klientów. Początkowo montowane były w budynkach komercyjnych i użytku publicznego, podczas gdy obecnie są alternatywą dla żaluzji i rolet wewnętrznych dla domów mieszkalnych. Ich przewagą jest przede wszystkim skuteczniejsza ochrona przed wymianą ciepła z otoczeniem, co przekłada się na wzrost energooszczędności.

Optymalna temperatura o każdej porze roku

Rolety zewnętrzne montowane są od strony zewnętrznej okna, dzięki czemu blokują dostęp ciepłego i chłodnego powietrza napływającego do budynku. Promienie słoneczne nie nagrzewają szyby, dlatego wnętrze nie nagrzewa się latem. Zimą natomiast rolety stanowią dodatkową barierę przed ucieczką ciepła z domu. Specjalna konstrukcja żaluzji i rolet sprzyja oszczędnościom energii niezbędnej do ogrzania budynku na poziomie nawet 40%.

Roletami zewnętrznymi możemy sterować ręcznie, automatycznie lub półautomatycznie. Firma Internorm proponuje innowacyjne rozwiązanie I-tec SmartWindow pozwalające zarządzać osłonami zewnętrznymi za pomocą urządzeń mobilnych, a także włączyć sterowanie w pełni automatyczne – tak aby rolety i żaluzje samodzielnie dostosowywały się do pory dnia.

Rolety-i-żaluzje-Internorm-Nowoczesny7_135MC

Zewnętrzne zacienienie

Na rynku zewnętrznych osłon stale pojawiają się nowe żaluzje i rolety. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej bazy produktów, tworząc system osłon okiennych odpowiadający ich preferencjom.

W ofercie Internorm dostępne są m.in. żaluzje elewacyjne z możliwością kontroli nachylenia lameli. Możliwe jest sterowanie ilością i kierunkiem przenikającego światła. Innym rozwiązaniem są rolety elewacyjne zapewniające całkowite zacienienie, chroniące przed wysokimi i niskimi temperaturami. Rolety dostępne są jako samodzielny produkt lub w połączeniu z oknem. Występują w wariancie z okrągłą, płaską lub ukrytą kasetą – każdy wariant pasuje do budynków o innej architekturze.

Obok żaluzji zewnętrznych ciekawym rozwiązaniem są żaluzje wbudowane, które montowane są bezpośrednio w skrzydle okna. Zacienienie I-tec z niezależnym zasilaniem wykorzystuje moduł fotowoltaiczny, dlatego okno korzysta z energii słonecznej i nie wymaga podłączenia do prądu. Inteligentny system rozpoznaje dzień i noc, otwierając i zamykając żaluzje o odpowiedniej porze bez ingerencji człowieka. Zimą system maksymalnie wykorzystuje energię słoneczną, z kolei latem przyczynia się do obniżenia temperatury w budynku, zapewniając optymalne warunki bez ryzyka nagrzewania się pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne pozwolą Ci odpocząć od upałów latem i  ograniczyć koszty ogrzewania zimą. Ich szeroka paleta kolorystyczna i ponadczasowa stylistyka umożliwia wybór odpowiednio dopasowanych do architektury budynku modeli.

Żaluzje-zewnętrzne-i-okna-InternormMichalowice_219MC

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności