Zalety rolet zewnętrznych

27 września 2018

Rolety zewnętrzne są coraz chętniej wybierane przez klientów. Początkowo montowane były w budynkach komercyjnych i użytku publicznego, a obecnie są alternatywą dla żaluzji i rolet wewnętrznych dla domów mieszkalnych. Ich przewagą jest przede wszystkim skuteczniejsza ochrona przed wymianą ciepła z otoczeniem, co przekłada się na wzrost energooszczędności.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Optymalna temperatura o każdej porze roku

Rolety zewnętrzne montowane są od strony zewnętrznej okna, dzięki czemu blokują dostęp ciepłego i chłodnego powietrza napływającego do budynku. Promienie słoneczne nie nagrzewają szyby, dlatego wnętrze nie nagrzewa się latem. Zimą natomiast rolety stanowią dodatkową barierę przed ucieczką ciepła z domu. Specjalna konstrukcja żaluzji i rolet sprzyja oszczędnościom energii niezbędnej do ogrzania budynku na poziomie nawet 40 proc.

Roletami zewnętrznymi możemy sterować ręcznie, automatycznie lub półautomatycznie. Firma Internorm proponuje innowacyjne rozwiązanie I-tec SmartWindow pozwalające zarządzać osłonami zewnętrznymi za pomocą urządzeń mobilnych, a także włączyć sterowanie w pełni automatyczne – tak aby rolety i żaluzje samodzielnie dostosowywały się do pory dnia.

 

Zewnętrzne zacienienie

Na rynku zewnętrznych osłon stale pojawiają się nowe żaluzje i rolety. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej bazy produktów, tworząc system osłon okiennych odpowiadający ich preferencjom.

W ofercie Internorm dostępne są m.in. żaluzje elewacyjne z możliwością kontroli nachylenia lameli. Możliwe jest sterowanie ilością i kierunkiem przenikającego światła. Innym rozwiązaniem są rolety elewacyjne zapewniające całkowite zacienienie, chroniące przed wysokimi i niskimi temperaturami. Rolety dostępne są jako samodzielny produkt lub w połączeniu z oknem. Występują w wariancie z okrągłą, płaską lub ukrytą kasetą – każdy wariant pasuje do budynków o innej architekturze.

Obok żaluzji zewnętrznych ciekawym rozwiązaniem są żaluzje wbudowane, które montowane są bezpośrednio w skrzydle okna. Zacienienie I-tec z niezależnym zasilaniem wykorzystuje moduł fotowoltaiczny, dlatego okno korzysta z energii słonecznej i nie wymaga podłączenia do prądu. Inteligentny system rozpoznaje dzień i noc, otwierając i zamykając żaluzje o odpowiedniej porze bez ingerencji człowieka. Zimą system maksymalnie wykorzystuje energię słoneczną, z kolei latem przyczynia się do obniżenia temperatury w budynku, zapewniając optymalne warunki bez ryzyka nagrzewania się pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne pozwolą Ci odpocząć od upałów latem i ograniczyć koszty ogrzewania zimą. Ich szeroka paleta kolorystyczna i ponadczasowa stylistyka umożliwia wybór odpowiednio dopasowanych do architektury budynku modeli.

 

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: