Kontaktrony – zabezpieczenie przed włamaniem do domu przez okna i drzwi

Gdy decydujemy się na budowę domu często zadajemy sobie pytanie w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed włamaniem? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zabezpieczających przed włamaniem do domu przez drzwi i okna: szyby antywłamaniowe, specjalne okucia, czujniki ruchu.

Gdy decydujemy się na budowę domu często zadajemy sobie pytanie w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć się przed włamaniem? Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zabezpieczających przed włamaniem do domu przez drzwi i okna: szyby antywłamaniowe, specjalne okucia, czujniki ruchu. Doświadczenie pokazuje jednak, złodzieje najczęściej próbują dostać się do domu forsując okna lub drzwi. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się kontaktrony.

Czym są kontaktrony?

Kontaktrony to niewielkie, magnetyczne czujniki ruchu, które można zamontować w oknach, oknach dachowych, drzwiach balkonowych, drzwiach wejściowych, jednym słowem w każdym miejscu, przez które włamywacz może dostać się do domu. W odróżnieniu od tradycyjnych czujników ruchu, które uruchamiają się, gdy złodziej wejdzie do naszego domu, kontaktrony są czujnikami otwarcia. Dzięki zastosowaniu kontaktronów system alarmowy uruchamia się przy każdej, niepożądanej próbie wyważenia okna lub drzwi. Kontaktrony ostrzegają właściciela zanim włamywacz dostanie się do domu, dzięki czemu zyskujemy czas na reakcję w sytuacji, gdy liczy się każda minuta.

Zastosowanie kontaktronów w systemie alarmowym domu jest proste i nie musimy się martwić, że ucierpi wystrój naszego domu. Te niewielkie czujniki są montowane w ramie okiennej, dzięki czemu są prawie niewidoczne: nie psują estetyki wnętrza i są nieprzyjemnym zaskoczeniem dla włamywacza.

Gdzie i jak montować kontaktrony?

Kontaktrony mogą być zamontowane zarówno u góry, jak i u dołu okna. To drugie rozwiązanie umożliwi nam wietrzenie domu przy włączonym systemie alarmowym. Dodatkowo taki system antywłamaniowy nie może zostać uruchomiony przypadkowo. To znakomite rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt domowych, którzy nie muszą już rezygnować z uzbrajania alarmu, gdy zostawiają zwierzęta w domu. Kontaktrony mogą być zamontowane szeregowo lub równolegle. Wszystko zależy od naszych potrzeb, a specjaliści Internorm na pewno doradzą, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego systemu alarmowego.

Wyposażenie okien i drzwi Internorm w kontaktrony zwiększy bezpieczeństwo domu i z pewnością odstraszy potencjalnych włamywaczy. Dzięki zastosowaniu kontaktronów Twój dom będzie nie tylko bezpieczny, ale także wygodny i nowoczesny.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności