JAKIE ROLETY NA OKNA?

Odpowiedni dobór rolet na okna to zadanie wymagające nieco wprawy, ale i dające mnóstwo satysfakcji. Obecnie mamy na rynku tak dużo możliwości, że możemy dobrać rolety idealnie dopasowane do naszego gustu, a jednocześnie odpowiednie do danej pory roku i stopnia nasłonecznienia mieszkania.

Rolety zewnętrzne

Rolety dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Te pierwsze stanowią doskonałe zabezpieczenie przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg. Dodatkowo poprawiają izolację cieplną budynku zapobiegając uciążliwemu przegrzewaniu się wnętrz latem i ucieczce ciepła z domu zimą. Dodatkowym plusem stosowania rolet zewnętrznych jest wzrost poziomu izolacyjności akustycznej okien: obniżenie poziomu hałasu przekłada się na komfort życia i większą wydajność w pracy i życiu codziennym.  

Rolety wewnętrzne

Funkcje rolet wewnętrznych  z oczywistych względów ograniczają się do ochrony przed słońcem i roli dekoracyjnej. Przy wyborze odpowiednich rolet należy się przede wszystkim kierować położeniem okien względem stron świata. Najbardziej nagrzewają się okna zlokalizowane od strony południowej. Dlatego warto pomyśleć o zamontowaniu na nich rolet zaciemniających, całkowicie odcinających dopływ promieni słonecznych do wnętrza. W oknach umieszczonych od północy najlepiej sprawdzą się okna w jasnych, transparentnych barwach, np. kremowe, w kolorze kości słoniowej czy wanilii. Coraz modniejsze stają się ostatnio rolety dekoracyjne, o ciekawych fakturach i kolorach kontrastujących ze ścianami. Producenci prześcigają się w tworzeniu nadruków: od bajkowych i zwierzęcych w pokojach dla dzieci, aż po motywy kwiatowe czy abstrakcyjne grafiki, kojarzące się z projektami największych domów mody.

Żaluzje wewnętrzne

Jednym z najciekawszych dostępnych na rynku rozwiązań są żaluzje montowane wewnątrz okien. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu Internorm napęd takiej żaluzji umieszczony jest w skrzydle okiennym i nie zajmuje przestrzeni w świetle szyby. Okno z wbudowaną żaluzją zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną, pozostając jednocześnie rozwiązaniem estetycznym i dyskretnym. Opcjonalnie okno takie może być wyposażone w moduł fotowoltaiczny, który pozwala poruszać żaluzjami bez konieczności kucia bruzd pod przewody: energię czerpie bowiem wprost z promieni słonecznych. 

Dowiedz się więcej!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności