Rolety na okna – rodzaje i zalety różnych rozwiązań

3 kwietnia 2013

Odpowiedni dobór rolet na okna to zadanie wymagające nieco wprawy, ale i dające mnóstwo satysfakcji. Obecnie mamy na rynku tak dużo możliwości, że możemy dobrać rolety idealnie dopasowane do naszego gustu, a jednocześnie odpowiednie do danej pory roku i stopnia nasłonecznienia mieszkania.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg. Dodatkowo poprawiają izolację cieplną budynku zapobiegając uciążliwemu przegrzewaniu się wnętrz latem i ucieczce ciepła z domu zimą. Dodatkowym plusem stosowania rolet zewnętrznych jest wzrost poziomu izolacyjności akustycznej okien: obniżenie poziomu hałasu przekłada się na komfort życia i większą wydajność w pracy i życiu codziennym.

 

Rolety wewnętrzne

Funkcje rolet wewnętrznych z oczywistych względów ograniczają się do ochrony przed słońcem i roli dekoracyjnej. Przy wyborze odpowiednich rolet należy się przede wszystkim kierować położeniem okien względem stron świata. Najbardziej nagrzewają się okna zlokalizowane od strony południowej. Dlatego warto pomyśleć o zamontowaniu na nich rolet zaciemniających, całkowicie odcinających dopływ promieni słonecznych do wnętrza. W oknach umieszczonych od północy najlepiej sprawdzą się okna w jasnych, transparentnych barwach, np. kremowe, w kolorze kości słoniowej czy wanilii. Coraz modniejsze stają się ostatnio rolety dekoracyjne o ciekawych fakturach i kolorach kontrastujących ze ścianami. Producenci prześcigają się w tworzeniu nadruków: od bajkowych i zwierzęcych w pokojach dla dzieci, aż po motywy kwiatowe czy abstrakcyjne grafiki, kojarzące się z projektami największych domów mody.

Żaluzje wewnętrzne

Jednym z najciekawszych dostępnych na rynku rozwiązań są żaluzje montowane wewnątrz okien. Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu Internorm napęd takiej żaluzji umieszczony jest w skrzydle okiennym i nie zajmuje przestrzeni w świetle szyby. Okno z wbudowaną żaluzją zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną i akustyczną, pozostając jednocześnie rozwiązaniem estetycznym i dyskretnym. Opcjonalnie okno takie może być wyposażone w moduł fotowoltaiczny, który pozwala poruszać żaluzjami bez konieczności kucia bruzd pod przewody: energię czerpie bowiem wprost z promieni słonecznych.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: