Jakie okna są najlepsze?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli okien, które producenci zachwalają jako jedyne, najlepsze w swojej klasie i najcieplejsze. Od tego przybytku naprawdę może rozboleć nas głowa. Każdy przecież chciałby mieć w domu produkt sprawdzony, funkcjonalny, oszczędny i nowoczesny.

Czym więc powinniśmy kierować się przy wyborze, tak aby wybrane przez nas okna były najlepsze? Dziś przygotowaliśmy dla was kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji.

Najlepsze profile

Wybierając okna do naszego domu pierwszym pytaniem, jakie zadaje sobie wielu z nas jest: z czego wykonana będzie rama okna. W zależności od materiału okna mogą mieć różne współczynniki przewodzenia ciepła, będą różniły się wyglądem, sposobem pielęgnacji i konserwacji oraz ceną. Najpopularniejszym rozwiązaniem są okna plastikowe. To rozwiązanie tanie, gwarantujące funkcjonalność i długą trwałość okna. Aby okna z PCV były ciepłe i stabilne, powinny być zbudowane z profili klasy A oraz być co najmniej pięciokomorowe. Większą sztywność okien plastikowych zapewnią kształtowniki ze stali nierdzewnej lub z włókna szklanego. Dobrym rozwiązaniem, stosowanym przy produkcji ciepłych plastikowych okien jest zastosowanie wkładek termoizolacyjnych wewnątrz profili, na przykład w postaci pianki termoizolacyjnej. Najnowszym hitem i rozwiązaniem najbardziej funkcjonalnym są okna plastikowo-aluminiowe. Dzięki zewnętrznej nakładce aluminiowej -okno jest odporne na warunki atmosferyczne, jest sztywniejsze, dzięki czemu można wykonywać większe rozmiary, design okna jest nowocześniejszy, a jego wygląd utrzymuje się przez dłuższy czas w niezmienionym stanie.

Jakie-okna-są-najlepsze-InternormKonstancin_029MC

Nowoczesne okna drewniane są polecane dla osób, które cenią sobie klasyczne piękno i wytrzymałość produktu. Ze względu na dużą sztywność okien drewnianych, możemy w swoim domu zaplanować bardzo duże przeszklenia, które przy odpowiednim oszkleniu będą miały bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Aby dodatkowo ochronić okno przed działaniem czynników atmosferyczny, możemy przykryć drewniane ramy dodatkową, zewnętrzną warstwą aluminium. Rozwiązanie to powoduje, że nie ma potrzeby konserwacji okien, ponieważ są one chronione przez nakładkę aluminiową.

Okna-drewniane-z-nakładką-aluminiową-InternormK022MC

Przy wyborze odpowiedniego profilu okna, pamiętajmy, że im grubszy profil, tym mocniejsze i cieplejsze będą nasze okna. Powinniśmy zwrócić na ten parametr szczególną uwagę, kiedy planujemy w naszym domu zamontowanie dużych, przestronnych okien lub wiemy, że okno będzie często otwierane.

Ciepłe okna i nowoczesne szyby

Aby zmniejszyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie i poprawić komfort cieplny naszego domu, warto rozważyć montaż okien energooszczędnych. Przy wyborze ciepłych okien najważniejszym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła Uw, który pokazuje, ile ciepła może uciekać przez nasze okna. Energooszczędne mogą być zarówno modele wykonane z drewna, jak i z PCV. Wszystko zależy od rozwiązań zastosowanych w konstrukcji profilu i prawidłowego montażu produktu. O energooszczędnych właściwościach okna decyduje w dużej mierze pakiet szybowy, na który się zdecydujemy. Jeśli zależy nam na oknach ciepłych, które dodatkowo będą skutecznie izolowały nas od hałasów na zewnątrz i zapewnią bezpieczeństwo naszej rodzinie, powinniśmy rozważyć wybór pakietu trzyszybowego. W takim rozwiązaniu przestrzenie pomiędzy szybami, aby zapewnić jeszcze większą izolacyjność cieplną, są wypełnione gazem szlachetnym. Przez nowoczesne szyby do naszego domu wpada też więcej światła słonecznego, co przekłada się na nasze lepsze samopoczucie oraz niższe rachunki za energię cieplną.

 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności