Jakie okna lepsze plastikowe czy aluminiowe?

PCV i aluminium to dwa zupełnie inne materiały. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz inne właściwości. Dlatego właśnie obydwa nadają do zupełnie innych zastosowań.

Aluminium – odporne i sztywne, lecz zimne!

Okna aluminiowe są bardzo popularne wśród architektów i często stosowane w realizacjach budynków użyteczności publicznej, hoteli czy nowoczesnych biurowców, gdzie nierzadko projekt wymaga bardzo dużych przeszkleń. Aluminium świetnie nadaje się do takich zastosowań jako materiał bardzo sztywny, a jednocześnie lekki i odporny na rdzę. Coraz częściej łaskawszym okiem na ten materiał zaczynają też spoglądać inwestorzy prywatni, ze względu na jego surowy, nowoczesny wygląd bardzo pasujący do śmiałych projektów współczesnych domów. Niestety, w porównaniu z materiałami tradycyjnie wykorzystywanymi do produkcji zestawów okiennych w domach prywatnych – czyli z PCV i drewnem – aluminium charakteryzuje się gorszymi parametrami izolacyjności cieplnej. Dotyczy to również tzw. „ciepłego” aluminium z wkładkami z tworzywa umieszczonymi pomiędzy częściami aluminiowymi. Po prostu nie ma ciepłych, energooszczędnych okien aluminiowych.  

PCV – idealne do zastosowań domowych

PCV także nie jest materiałem idealnym. W przeciwieństwie do aluminium jest on dość wrażliwy na zmiany temperatury i nie nadaje się zupełnie do przeszkleń wielkogabarytowych. Plastik jest natomiast zdecydowanie lepszym materiałem jeśli zależy nam na dobrej izolacyjności cieplnej. Z tego względu o wiele bardziej niż aluminium nadaje się do zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych.

Krasickiego5__DSC9966_male

Rozwiązanie Idealne - nakładki aluminiowe–ciepły profil, nowoczesny wygląd

Osoby chcące cieszyć się dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej a jednocześnie gustujące w nowoczesnej architekturze nie muszą z niczego rezygnować. W budynkach mieszkalnych można bowiem zastosować „ciepłe” okna z PCV z nakładkami aluminiowymi. Z zewnątrz takie okno nie różni się wyglądem od aluminiowego, a nakładka dodatkowo chroni PCV przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych, przedłużając tym samym żywotność całego zestawu okiennego. To samo tyczy się również okien drewnianych z zewnętrzną nakładką aluminiową. Okna PCV-aluminiowe mają lepszą izolacyjność cieplną, najlepsze z nich osiągają izolacyjność cieplną na poziomie Uw = 0,61 W/m2K.

Okna-PCV-aluminiowe-Internorm

Internorm stosuje nakładki aluminiowe z powodzeniem. Okna są zawsze wyposażone w zewnętrzne nakładki aluminiowe. Dzięki temu zyskujesz spokój użytkowania oraz 10 - letnią gwarancję. Nowoczesny wygląd z kolei otrzymujesz dzięki niezwykłej stylistyce. Już teraz sprawdź okna serii Studio.  

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności