Jakie okna lepsze – plastikowe czy aluminiowe?

10 września 2019

PCV i aluminium to dwa zupełnie inne materiały. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz inne właściwości. Dlatego właśnie obydwa nadają do zupełnie innych zastosowań. W tym artykule porównamy te dwa tworzywa i zastanowimy się, które z nich ma lepsze parametry oraz czy możliwe jest rozwiązanie idealne.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe są bardzo popularne wśród architektów i często stosowane w realizacjach budynków użyteczności publicznej, hoteli czy nowoczesnych biurowców, gdzie nierzadko projekt wymaga bardzo dużych przeszkleń. Aluminium świetnie nadaje się do takich zastosowań jako materiał bardzo sztywny, a jednocześnie lekki i odporny na rdzę. Coraz częściej łaskawszym okiem na ten materiał zaczynają też spoglądać inwestorzy prywatni, ze względu na jego surowy, nowoczesny wygląd bardzo pasujący do śmiałych projektów współczesnych domów. Niestety, w porównaniu z materiałami tradycyjnie wykorzystywanymi do produkcji zestawów okiennych w domach prywatnych – czyli z PCV i drewnem – aluminium charakteryzuje się gorszymi parametrami izolacyjności cieplnej. Dotyczy to również tzw. ciepłego aluminium z wkładkami z tworzywa umieszczonymi pomiędzy częściami aluminiowymi. Po prostu nie ma ciepłych, energooszczędnych okien aluminiowych.

Okna PCV

PCV także nie jest materiałem idealnym. W przeciwieństwie do aluminium jest on dość wrażliwy na zmiany temperatury i nie nadaje się zupełnie do przeszkleń wielkogabarytowych. Plastik jest natomiast zdecydowanie lepszym materiałem, jeśli zależy nam na dobrej izolacyjności cieplnej. Z tego względu o wiele bardziej niż aluminium nadaje się do zastosowań w pomieszczeniach mieszkalnych.

Nakładki aluminiowe – ciepły profil i nowoczesny wygląd

Osoby chcące cieszyć się dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej a jednocześnie gustujące w nowoczesnej architekturze nie muszą z niczego rezygnować. W budynkach mieszkalnych można bowiem zastosować „ciepłe” okna z PCV z nakładkami aluminiowymi. Z zewnątrz takie okno nie różni się wyglądem od aluminiowego, a nakładka dodatkowo chroni PCV przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych, przedłużając tym samym żywotność całego zestawu okiennego. To samo tyczy się również okien drewnianych z zewnętrzną nakładką aluminiową. Okna PCV-aluminiowe mają lepszą izolacyjność cieplną, najlepsze z nich osiągają izolacyjność cieplną na poziomie Uw = 0,61 W/m2K.

Internorm stosuje nakładki aluminiowe z powodzeniem od wielu lat. Okna są zawsze wyposażone w zewnętrzne nakładki aluminiowe. Dzięki temu zyskujesz spokój użytkowania oraz 10-letnią gwarancję. Nowoczesny wygląd z kolei otrzymujesz dzięki niezwykłej stylistyce.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: