Jakie okna do łazienki?

Jakie okna do łazienki?

Ochrona prywatności

Warto w miarę możliwości zadbać o to aby w łazience zastosować duże przeszklenia – dzięki temu pomieszczenie to będzie naturalnie oświetlone w dzień, a w nocy zapewni nam atrakcyjny widok. Jeśli obawiamy się oczu ciekawskich, zawsze można zastosować okno z żaluzją zewnętrzna lub wewnętrzną międzyszybową (koniecznie sprawdź genialne rozwiązanie KV240) lub nakleić na szybę matową folię mleczną - rozwiązanie to jest popularne w Niemczech i Austrii. Nie zapomnij również o naszych innowacyjnych rozwiązaniach - jedna z nich idealnie służy do szybkiego zasłonięcia okna - sprawdź I-tec Zacienienie.

Odpowiednia wentylacja

Ze względu na panującą we wnętrzu łazienki wilgoć, a także intensywne zapachy używanych w niej kosmetyków, okna łazienkowe powinny być wyposażone w opcję uchylania i rozszczelnienia  W wypadku łazienek zlokalizowanych na parterze dochodzi tu jeszcze kwestia bezpieczeństwa – okna łazienkowe powinny być wyposażone przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe (pamiętajmy jednak, że działają one jedynie gdy okna pozostawimy w pozycji zamkniętej). Ważnym jest aby okno wyposażone było w kontaktron (w przypadku nowo budowanych domów) - mówiąc wprost podłączamy okno do systemu alarmowego. 

Uwaga na nawiewniki

Częstym błędem jest montowanie w łazience okien z nawiewnikami. W przeciwieństwie do na przykład salonu, łazienka jest pomieszczeniem do którego powietrze powinno się doprowadzać z innych pomieszczeń. Nawiewniki w oknach łazienkowych powodują zasysanie przez nie zimnego powietrza do środka pomieszczenia zamiast wymuszać napływ ciepłego z sąsiadujących z nimi pomieszczeń pozbawionych kanałów wywiewnych. Wyjątkiem jest nasze rozwiązanie nawiewnika z wymiennikiem ciepła - więcej możesz przeczytać w tym miejscu.

Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z naszym doradcą. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)