Łazienka z oknem – na co zwrócić uwagę?

8 marca 2013

Wybierając okna do łazienki należy przede wszystkim zastanowić się nad wyborem materiału, z którego takie okna mają być wykonane. Ze względu na dużą wilgoć panującą w tych pomieszczeniach, do łazienek poleca się raczej okna wykonane z PCV lub aluminium niż z drewna. Ważne są jednak także inne aspekty, takie jak ochrona prywatności czy odpowiednia wentylacja. Oto na co warto zwrócić uwagę, wybierając okna do łazienki

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Ochrona prywatności

Warto w miarę możliwości zadbać o to aby w łazience zastosować duże przeszklenia – dzięki temu pomieszczenie to będzie naturalnie oświetlone w dzień, a w nocy zapewni nam atrakcyjny widok. Jeśli obawiamy się oczu ciekawskich, zawsze można zastosować okno z żaluzją zewnętrzną lub wewnętrzną międzyszybową (koniecznie sprawdź genialne rozwiązanie KV440) lub nakleić na szybę matową folię mleczną – rozwiązanie to jest popularne w Niemczech i Austrii. Nie zapomnij również o naszych innowacyjnych rozwiązaniach – jedna z nich idealnie służy do szybkiego zasłonięcia okna – sprawdź I-tec Zacienienie.

 

Odpowiednia wentylacja

Ze względu na panującą we wnętrzu łazienki wilgoć, a także intensywne zapachy używanych w niej kosmetyków, okna łazienkowe powinny być wyposażone w opcję uchylania i rozszczelnienia. W wypadku łazienek zlokalizowanych na parterze dochodzi tu jeszcze kwestia bezpieczeństwa – okna łazienkowe powinny być wyposażone przynajmniej w podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe (pamiętajmy jednak, że działają one jedynie, gdy okna pozostawimy w pozycji zamkniętej). Ważnym jest aby okno wyposażone było w kontaktron (w przypadku nowo budowanych domów), czyli podłączenie do systemu alarmowego informującego o ruchu.

Nawiewniki – nieodpowiedni wybór do łazienki z oknem

Częstym błędem jest montowanie w łazience okien z nawiewnikami. W przeciwieństwie do salonu, łazienka jest pomieszczeniem do którego powietrze powinno się doprowadzać z innych pomieszczeń. Nawiewniki w oknach łazienkowych powodują zasysanie przez nie zimnego powietrza do środka pomieszczenia, zamiast wymuszać napływ ciepłego z sąsiadujących z nimi pomieszczeń pozbawionych kanałów wywiewnych. Wyjątkiem jest nasze rozwiązanie nawiewnika z wymiennikiem ciepła – I-tec Wentylacja.

Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z naszym doradcą.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: