Jakie okna do domu jednorodzinnego premium?

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór okien. Dlatego osobom słabo zorientowanym w temacie ciężko wybrać właściwe okna do domu. Wybierać można spośród różnych modeli okien drewnianych, plastikowych i aluminiowych, a także drewniano-aluminiowych i plastikowo-aluminiowych. Które okna są najlepsze?

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór okien. Dlatego osobom słabo zorientowanym w temacie bardzo ciężko wybrać właściwe okna do swojego domu. Wybierać można spośród różnych modeli okien drewnianych, plastikowych i aluminiowych, a także drewniano-aluminiowych i plastikowo-aluminiowych. Które okna będą najlepsze do domu jednorodzinnego?

Okna drewniane

Współczesne okna drewniane postrzegane są jako towar bardziej luksusowy niż okna PVC. Drewno pozwala na stworzenie okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych, a przy tym doskonale znosi zmiany temperatur, dzięki czemu nadaje się do tworzenia coraz modniejszych w przypadku domów jednorodzinnych przeszkleń o dużych powierzchniach. Minusem drewna jest konieczność jego okresowej konserwacji.

Okna plastikowe

PCV pozwala na stworzenie okien o podobnych parametrach co drewno, jest jednak materiałem znacznie tańszym. Ponieważ plastik kurczy się i rozszerza pod wpływem zmian temperatury, okna z niego wykonane nie nadają się do tworzenia przeszkleń wielkopowierzchniowych. Choć plastik jest materiałem dość odpornym na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, to starzeje się dość brzydko, żółknąc pod wpływem promieni słonecznych.

Okna aluminiowe

Aluminium jest materiałem bardzo modnym ze względu na elegancki wygląd, niską wagę, sztywność i odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Niestety jest to również materiał „zimny” przez co nie jest polecany do zastosowań w domu poza pomieszczeniami gospodarczymi– nie zapewnia bowiem wystarczająco dobrych parametrów izolacyjności termicznej.

Okna PCV-aluminiowe i drewniano-aluminiowe

Za najbardziej nowoczesne systemy okienne obecnie uważane są okna drewniano-aluminiowe oraz PVC z nakładką aluminiową. Dzięki nakładce z zewnątrz okno wygląda jak aluminiowe, zapewniając jednocześnie bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej, a przy tym od wewnętrznej strony zachowuje przyjemny klimat drewna. Dodatkowo, dla okien drewnianych z nakładką nie trzeba przeprowadzać uciążliwych prac konserwacyjnych. W przypadku okien plastikowych natomiast odpada problem żółknięcia pod wpływem promieni słonecznych.  

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o oknach. Kliknij tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności