Jakie okna do domu jednorodzinnego premium?

27 czerwca 2013

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór okien. Dlatego osobom słabo zorientowanym bardzo ciężko wybrać właściwe okna do swojego domu. Wybierać można spośród różnych modeli okien drewnianych, plastikowych i aluminiowych, a także drewniano-aluminiowych i plastikowo-aluminiowych. Które okna będą najlepsze do domu jednorodzinnego?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna drewniane

Współczesne okna drewniane postrzegane są jako towar bardziej luksusowy niż okna PVC. Drewno pozwala na stworzenie okien o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych, a przy tym doskonale znosi zmiany temperatur, dzięki czemu nadaje się do tworzenia coraz modniejszych w przypadku domów jednorodzinnych przeszkleń o dużych powierzchniach. Minusem drewna jest konieczność jego okresowej konserwacji.

 

Okna plastikowe

PCV pozwala na stworzenie okien o podobnych parametrach co drewno, jest jednak materiałem znacznie tańszym. Ponieważ plastik kurczy się i rozszerza pod wpływem zmian temperatury, okna z niego wykonane nie nadają się do tworzenia przeszkleń wielkopowierzchniowych. Choć plastik jest materiałem dość odpornym na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, to starzeje się dość brzydko, żółknąc pod wpływem promieni słonecznych.

Okna aluminiowe

Aluminium jest materiałem bardzo modnym ze względu na elegancki wygląd, niską wagę, sztywność i odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Niestety jest to również materiał „zimny” przez co nie jest polecany do zastosowań w domu poza pomieszczeniami gospodarczymi – nie zapewnia bowiem wystarczająco dobrych parametrów izolacyjności termicznej.

Okna PCV-aluminiowe i drewniano-aluminiowe

Za najbardziej nowoczesne systemy okienne obecnie uważane są okna drewniano-aluminiowe oraz PVC z nakładką aluminiową. Dzięki nakładce z zewnątrz okno wygląda jak aluminiowe, zapewniając jednocześnie bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej, a przy tym od wewnętrznej strony zachowuje przyjemny klimat drewna. Co więcej, dla okien drewnianych z nakładką nie trzeba przeprowadzać uciążliwych prac konserwacyjnych. W przypadku okien plastikowych natomiast odpada problem żółknięcia pod wpływem promieni słonecznych.

 

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: