Jak poprawić wentylację?

Problem niedostatecznej wentylacji pomieszczeń jest popularnym zjawiskiem. Można mu zapobiegać na kilka sposobów, z których jedne są bardziej, a inne mniej polecane.

Problem niedostatecznej wentylacji pomieszczeń jest popularnym zjawiskiem. Można mu zapobiegać na kilka sposobów, z których jedne są bardziej, a inne mniej polecane.

Fachowcy i internauci polecają czasem ingerencję w strukturę okna, np. poprzez przewiercenie otworów w stolarce lub usunięcie fragmentu uszczelki. Nie jest to jednak metoda polecana ze względu na swoją inwazyjność i brak estetyki.

Mikrowentylację zapewnić można poprzez montaż okien z okuciami, które umożliwiają rozszczelnienie. Często, po ustawieniu klamki w odpowiedniej pozycji, pomiędzy oknem a ramą tworzy się niewielka szpara pozwalająca na wymianę powietrza z otoczeniem bez konieczności szerszego otwierania okna.

Dobrym sposobem jest również montaż nawiewników okiennych, które montuje się w ościeżnicy. Dostępne są nawiewniki automatyczne (regulujące przepływ powietrza na podstawie wilgotności w pomieszczeniu), ciśnieniowe (działające w oparciu o różnicę ciśnień po obu stronach okna) i ręczne (wymagające manualnego ustawienia przepływu powietrza).

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest technologia I-tec Wentylacja firmy Internorm, polegająca na wbudowaniu w okno wywietrznika, który automatycznie odprowadza wilgotne powietrze, nieprzyjemne zapachy i substancje szkodliwe, wymieniając powietrze na świeże. Elementy sterujące są umieszczone bezpośrednio w oknie, zapewniając wygodną obsługę wywietrznika. Dodatkowo wywietrznik wyposażony jest w wymiennik ciepła, dzięki czemu może on odzyskać nawet 86% ciepła, co do minimum zmniejsza starty energii. Więcej informacji tutaj!

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności