Jak pomalować drzwi?

Jak pomalować drzwi?

Malowanie drzwi można zlecić fachowcowi, jednak możemy to zrobić samodzielnie bez specjalnego wysiłku. Wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Po pierwsze zdejmij drzwi z framugi, oczyść je (jeśli to konieczne – zdejmij starą farbę opalarką) i ustaw w miejscu, gdzie ewentualne plamy farby nie wyrządzą szkody. Dodatkowo zabezpiecz podłogę, ścianę i sprzęty folią malarską.

Po drugie zdejmij elementy wyposażenia: klamki, okucia, dekoracje, aby ich nie zniszczyć.

Po trzecie wybierz odpowiednią farbę i dokładnie zapoznaj się z instrukcją. Pamiętaj, że niektóre farby wymagają odpowiednich temperatur i wilgotności, aby zagwarantować trwałość i oczekiwany wygląd. Maluj z góry do dołu – wtedy unikniesz zacieków.

Po czwarte, malując, staraj się nakładać cienkie warstwy. Pamiętaj, że drewniane drzwi zdecydowanie bardziej „lubią” kilka cienkich warstw niż jedną lub dwie grube.

Po malowaniu dokładnie przewietrz pomieszczenie i pozwól wyschnąć farbie. Sprawdź w instrukcji ile to potrwa – przedwczesne dotykanie powierzchni może spowodować uszkodzenie powierzchni. Jeśli używałeś taśmy maskującej, usuń ją zaraz po zakończeniu malowania. 

Podziel się artykułem ze znajomymi
  • lub poleć artykuł znajomemu

Oceń ten artykuł

5.00 / 5 (1 głos)