Jak okna Internorm podnoszą pasywność domu

Idea domów pasywnych łączy w sobie troskę o środowisko naturalne, oszczędność i wykorzystanie najnowszych technologii w realizacji projektów. Podążając za definicją, dom pasywny to budynek, w którym komfort cieplny mieszkańców może być zapewniony bez udziału tradycyjnego systemu ogrzewania..

Idea domów pasywnych łączy w sobie troskę o środowisko naturalne, oszczędność i wykorzystanie najnowszych technologii w realizacji projektów. Podążając za definicją, dom pasywny to budynek, w którym komfort cieplny mieszkańców może być zapewniony bez udziału tradycyjnego, aktywnego systemu ogrzewania oraz klimatyzacji. Dzięki temu koszty jego eksploatacji są wyjątkowo niskie, a mieszkańcy oprócz widocznych oszczędności, zyskują świadomość, że na co dzień dbają o środowisko naturalne. Przekonajcie się sami, jak okna Internorm wpisują się w te szczytne idee i podnoszą pasywność naszego domu.

Pasywnie znaczy oszczędnie

Dom pasywny w zamyśle jego konstruktorów powinien sam ogrzewać się i chłodzić. Energia potrzebna do ogrzewania domu pasywnego pozyskiwana jest na zasadzie odzysku ciepła: od domowników, z używanego sprzętu elektronicznego, a przede wszystkim ze słońca, które przez szyby zagląda do naszego domu. Dzięki temu mieszkając w domu pasywnym znacznie oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie. Aby umożliwić bierne zyski cieplne i ograniczyć straty energii, przegrody zewnętrzne zastosowane w konstrukcji domu pasywnego, powinny być produktami o najwyższej jakości i możliwie najniższych współczynnikach przenikania ciepła. Austriacka firma Internorm, korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji okien i elementów do budynków energooszczędnych i pasywnych, ma w swojej ofercie nowoczesne okna o niskim współczynniku Uw, który potwierdzony jest certyfikatami renomowanych instytutów. Internorm to niekwestionowany lider w tej branży. Warto w tym miejscu dodać, że inwestycja w okna Internorm zwróci się w niedługim czasie, dzięki oszczędnościom na energii. Domy pasywne to wysoki standard, na który nas stać.

Straty ciepła w domu

 

Jakie okna w domu pasywnym?

Idealnie dopasowane okna do domu pasywnego powinny spełniać szereg warunków. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw) nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K, a dla okna zabudowanego 0,85 W/m2K. Aby okna dodatkowo dogrzewały dom, współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (g) powinien być wyższy niż 50%. Warto dodać, że okna Internorm spełniają wszystkie te warunki, a wiele naszych najlepszych produktów to certyfikowane elementy do domu pasywnego, których jakość potwierdza niezależny instytut ifn Rosenheim. Wysoki standard naszych produktów zapewnia innowacyjne podejście do produkcji okien, ciągły rozwój firmy oraz szczególna dbałość o klientów. Dzięki seryjnemu zastosowaniu trzyszybowego oszklenia z nowoczesną powłoką Solar+, która umożliwia zwiększenie pasywnego udziału energii słonecznej w dogrzewaniu domu zimą, a także odpowiednio docieplonych ram, produkty Internorm idealnie spełniają wysokie wymagania budownictwa pasywnego.

Decydując się na zakup okien powinniśmy myśleć perspektywiczne. Wybieramy przecież produkt, który będzie nam służył przez następne kilkadziesiąt lat i nie ma mowy, abyśmy w tej ważnej kwestii mogli pozwolić sobie na nieprzemyślane decyzje. Jeśli decydujemy się budowę domu pasywnego, który łączy w sobie oszczędne i ekologiczne rozwiązania, starannie wybierzmy okna i drzwi, zwracając do doświadczonych i renomowanych producentów. Pamiętajmy, że wysoki komfort życia i niższe rachunki za energię zapewnią jedynie certyfikowane produkty najlepszej jakości. Dzięki oknom i drzwiom produkowanym przez Internom możemy być pewni, że nasz dom będzie idealnym miejscem do życia, a inwestycja w wysokiej klasy produkty zwróci się już po kilku latach eksploatacji.

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności