Jak okna Internorm podnoszą pasywność domu

15 grudnia 2014

Idea domów pasywnych łączy w sobie troskę o środowisko naturalne, oszczędność i wykorzystanie najnowszych technologii w realizacji projektów. Podążając za definicją, dom pasywny to budynek, w którym komfort cieplny mieszkańców może być zapewniony bez udziału tradycyjnego, aktywnego systemu ogrzewania oraz klimatyzacji. Dzięki temu koszty jego eksploatacji są wyjątkowo niskie, a mieszkańcy oprócz widocznych oszczędności, zyskują świadomość, że na co dzień dbają o środowisko naturalne. Przekonajcie się sami, jak okna Internorm wpisują się w te szczytne idee i podnoszą pasywność naszego domu.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Pasywnie znaczy oszczędnie

Dom pasywny w zamyśle jego konstruktorów powinien sam ogrzewać się i chłodzić. Energia potrzebna do ogrzewania domu pasywnego pozyskiwana jest na zasadzie odzysku ciepła: od domowników, z używanego sprzętu elektronicznego, a przede wszystkim ze słońca, które przez szyby zagląda do naszego domu. Dzięki temu mieszkając w domu pasywnym znacznie oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie. Aby umożliwić bierne zyski cieplne i ograniczyć straty energii, przegrody zewnętrzne zastosowane w konstrukcji domu pasywnego, powinny być produktami o najwyższej jakości i możliwie najniższych współczynnikach przenikania ciepła. Austriacka firma Internorm, korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji okien i elementów do budynków energooszczędnych i pasywnych, ma w swojej ofercie nowoczesne okna o niskim współczynniku Uw, który potwierdzony jest certyfikatami renomowanych instytutów. Internorm to niekwestionowany lider w tej branży. Warto w tym miejscu dodać, że inwestycja w okna Internorm zwróci się w niedługim czasie, dzięki oszczędnościom na energii. Domy pasywne to wysoki standard, na który nas stać.

Jakie okna w domu pasywnym?

Idealnie dopasowane okna do domu pasywnego powinny spełniać szereg warunków. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw) nie może być wyższy niż 0,8 W/m2K, a dla okna zabudowanego 0,85 W/m2K. Aby okna dodatkowo dogrzewały dom, współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (g) powinien być wyższy niż 50%. Warto dodać, że okna Internorm spełniają wszystkie te warunki, a wiele naszych najlepszych produktów to certyfikowane elementy do domu pasywnego, których jakość potwierdza niezależny instytut ifn Rosenheim. Wysoki standard naszych produktów zapewnia innowacyjne podejście do produkcji okien, ciągły rozwój firmy oraz szczególna dbałość o klientów. Dzięki seryjnemu zastosowaniu trzyszybowego oszklenia z nowoczesną powłoką Solar+, która umożliwia zwiększenie pasywnego udziału energii słonecznej w dogrzewaniu domu zimą, a także odpowiednio docieplonych ram, produkty Internorm idealnie spełniają wysokie wymagania budownictwa pasywnego.

 

Decydując się na zakup okien powinniśmy myśleć perspektywiczne. Wybieramy przecież produkt, który będzie nam służył przez następne kilkadziesiąt lat i nie ma mowy, abyśmy w tej ważnej kwestii mogli pozwolić sobie na nieprzemyślane decyzje. Jeśli decydujemy się budowę domu pasywnego, który łączy w sobie oszczędne i ekologiczne rozwiązania, starannie wybierzmy okna i drzwi, zwracając do doświadczonych i renomowanych producentów. Pamiętajmy, że wysoki komfort życia i niższe rachunki za energię zapewnią jedynie certyfikowane produkty najlepszej jakości. Dzięki oknom i drzwiom produkowanym przez Internom możemy być pewni, że nasz dom będzie idealnym miejscem do życia, a inwestycja w wysokiej klasy produkty zwróci się już po kilku latach eksploatacji.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: