Funkcje okien PCV

Okna PCV powinny chronić przed wymianą powietrza i jednocześnie pełnić funkcję wentylacyjną? Jak to możliwe? Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią wentylację, w pomieszczeniu może podnieść się stopień wilgotności, co w konsekwencji doprowadza do pojawienia się grzybów i pleśni.

Okna stanowią element budynku, bez którego trudno sobie go wyobrazić. Są one montowane zarówno w domach, jak również we wszelkiego rodzaju budynkach użytku publicznego. Obecnie na rynku dostępne są w szerokiej gamie wariantów, wykonane z różnych materiałów, mające niestandardowe kształty, wymiary i kolory, a także wyróżniające się mniejszą lub większą odpornością na wiatr i przenikanie ciepła. Wciąż jednak jednymi z chętniej wybieranych okien są okna PCV.

Są z nami od lat, niezawodne, chętnie wybierane przez klientów ze względu na stosunek jakości do ceny – okna PCV to produkt ponadczasowy, chociaż wraz z pojawianiem się nowych technologii i rozwiązań, jest doskonalony i tym samym zyskuje na jakości. Okna - nie bez powodu - są nieodzownym elementem budynku, spełniają bardzo ważną rolę, co istotne, nie tylko jedną!

Izolacja termiczna

Im jest ona lepsza, tym większy komfort odczuwamy, ale też możemy zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem. Okna PCV wyróżniają się wysoką izolacyjnością termiczną, co oznacza, że posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. W konsekwencji, okno chroni przed wymianą ciepła wnętrza budynku z otoczeniem. Zimą nie napływa do pomieszczeń zimne powietrze i nie przedostaje się na zewnątrz ciepłe. Latem z kolei wnętrze nie nagrzewa się, co przekłada się na wyższy komfort termiczny.

O izolacyjności termicznej decyduje m.in. ilość szyb. Standardowo okna PCV wyposażone były w 2 szyby, jednak obecnie dużą popularność zyskały 3-szybowe rozwiązania o znacznie lepszej izolacyjności termicznej.

Izolacja akustyczna

Jest to funkcja ważna -  szczególnie dla tych budynków, które usytuowane są w centrach miast i przy drogach o dużym natężeniu ruchu. Izolacja akustyczna oznacza, iż okna stanowią barierę ochronną dla dźwięku zarówno tego na zewnątrz, jak również wewnątrz budynku. Okna PCV z dobrą izolacją akustyczną posiadają odpowiednie szklenie o wysokiej dźwiękoszczelności. Ponadto, warto zwrócić uwagę na konstrukcję okna oraz jego szczelność.

Funkcja wentylacyjna

Okna PCV powinny chronić przed wymianą powietrza i jednocześnie pełnić funkcję wentylacyjną? Jak to możliwe? Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią wentylację, w pomieszczeniu może podnieść się stopień wilgotności, co w konsekwencji doprowadza do pojawienia się grzybów i pleśni.

Funkcja oświetlająca

Funkcja, która jest oczywista, jednak warto o niej przypomnieć, tym bardziej, że ona również przyczynia się do oszczędności finansowych. Okna PCV powinny przepuszczać odpowiednią ilość  światła dziennego, doświetlać pomieszczenia tak, aby maksymalnie zminimalizować konieczność stosowania światła sztucznego. Zależy to oczywiście od ilości okien w pomieszczeniu oraz ich wielkości. 

Wybrałeś pasywne okna
i drzwi dla siebie?

Zamów wycenę lub zadzwoń 801 889 987 Zadzwoń teraz (801 88 99 87)

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności