Funkcje okien PCV

20 sierpnia 2017

Okna stanowią element budynku, bez którego trudno sobie go wyobrazić. Są one montowane zarówno w domach, jak również we wszelkiego rodzaju budynkach użytku publicznego. Obecnie na rynku dostępne są w szerokiej gamie wariantów, wykonane z różnych materiałów, mające niestandardowe kształty, wymiary i kolory, a także wyróżniające się mniejszą lub większą odpornością na wiatr i przenikanie ciepła. Wciąż jednak jednymi z chętniej wybieranych okien są okna PCV.

Są z nami od lat, niezawodne, chętnie wybierane przez klientów ze względu na stosunek jakości do ceny – okna PCV to produkt ponadczasowy, chociaż wraz z pojawianiem się nowych technologii i rozwiązań, jest doskonalony i tym samym zyskuje na jakości. Okna – nie bez powodu – są nieodzownym elementem budynku, spełniają bardzo ważną rolę, co istotne, nie tylko jedną!

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Izolacja termiczna

Im jest ona lepsza, tym większy komfort odczuwamy, ale też możemy zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem. Okna PCV wyróżniają się wysoką izolacyjnością termiczną, co oznacza, że posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. W konsekwencji, okno chroni przed wymianą ciepła wnętrza budynku z otoczeniem. Zimą nie napływa do pomieszczeń zimne powietrze i nie przedostaje się na zewnątrz ciepłe. Latem z kolei wnętrze nie nagrzewa się, co przekłada się na wyższy komfort termiczny.

O izolacyjności termicznej decyduje m.in. ilość szyb. Standardowo okna PCV wyposażone były w 2 szyby, jednak obecnie dużą popularność zyskały 3-szybowe rozwiązania o znacznie lepszej izolacyjności termicznej.

 

Izolacja akustyczna

Jest to funkcja ważna –  szczególnie dla tych budynków, które usytuowane są w centrach miast i przy drogach o dużym natężeniu ruchu. Izolacja akustyczna oznacza, iż okna stanowią barierę ochronną dla dźwięku zarówno tego na zewnątrz, jak również wewnątrz budynku. Okna PCV z dobrą izolacją akustyczną posiadają odpowiednie szklenie o wysokiej dźwiękoszczelności. Ponadto, warto zwrócić uwagę na konstrukcję okna oraz jego szczelność.

Funkcja wentylacyjna

Okna PCV powinny chronić przed wymianą powietrza i jednocześnie pełnić funkcję wentylacyjną? Jak to możliwe? Jeżeli nie zadbamy o odpowiednią wentylację, w pomieszczeniu może podnieść się stopień wilgotności, co w konsekwencji doprowadza do pojawienia się grzybów i pleśni.

Funkcja oświetlająca

Funkcja, która jest oczywista, jednak warto o niej przypomnieć, tym bardziej, że ona również przyczynia się do oszczędności finansowych. Okna PCV powinny przepuszczać odpowiednią ilość  światła dziennego, doświetlać pomieszczenia tak, aby maksymalnie zminimalizować konieczność stosowania światła sztucznego. Zależy to oczywiście od ilości okien w pomieszczeniu oraz ich wielkości.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: