Drzwi balkonowe przesuwne typu HS

Rozwiązania, jakie oferuje dzisiejsza architektura, jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawały się niemożliwe. Na rynku są teraz drzwi przesuwne, okna z ukrytym skrzydłem, wielkie przeszklenia bezramowe czy narożniki całoszklane. Obecnie możemy dopasować okna czy drzwi balkonowe do każdego budynku, nie tracąc na parametrach cieplnych. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są drzwi balkonowe przesuwne typu HS. Czym się charakteryzują?

Drzwi HS to wolność i przestrzeń

Otwarta i wolna przestrzeń mieszkalna, połączenie wnętrza domu z naturalnym otoczeniem – to wszystko charakteryzuje drzwi balkonowe przesuwne HS. Cieszą się coraz większym uznaniem nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale i funkcjonalność. Drzwi przesuwne typu HS to system podnoszono-przesuwny, bez możliwości uchylania skrzydła czynnego. W systemie HS skrzydła są względem siebie przesunięte – szklane drzwi otwiera się wzdłuż ściany za pomocą odpowiednich prowadnic. 

Cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w nowoczesnej architekturze. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w domu, dając nieograniczone możliwości aranżacji. Duże przeszklenia to doskonałe połączenie wnętrza z tarasem lub balkonem, dające poczucie wolności i przestrzeni.  Optycznie powiększają pokój i zapewniają większą ilość docierających do wnętrza budynku promieni słonecznych. Tym samym mieszkanie staje się bardziej słoneczne i przytulne. Jednak ich zalety nie sprowadzają się jedynie do walorów estetycznych. Dobrej jakości drzwi balkonowe przesuwne HS powinny również charakteryzować się solidną konstrukcją i odpowiednimi parametrami.

Wyższa funkcjonalność – większe możliwości

Współcześnie produkowane drzwi przesuwne HS dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom skutecznie chronią przed wymianami ciepła między wnętrzem a dworem. Jednym z modeli o perfekcyjnej szczelności są drzwi tarasowe HS 330 firmy Internorm. Dzięki odpowiedniemu oszkleniu i ciepłemu montażowi charakteryzują się niską przenikalnością cieplną Uw do 0,73 W/m2K. Profil wypełniony jest potrójnym przeszkleniem mocowanym przy pomocy technologii I-tec Oszklenie. Dodatkowo płaski próg z włókna szklanego zapewnia optymalną izolacyjność cieplną i stabilność. Drzwi przesuwne zapewniają nie tylko bardzo wysoką izolacyjność cieplną, ale i akustyczną (do 46 dB).

Zewnętrzny profil został wykonany z aluminium, czyli z odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Natomiast od wewnątrz zastosowano drewno, czyli dobry izolator termiczny. Zawiasy zostały ukryte w profilach, dzięki czemu nie ma żadnych widocznych elementów ościeżnicy. Prowadnica ukryta w ościeżnicy zapewnia lepszą ochronę antywłamaniową (klasa odporności na włamanie RC2 w standardzie). Skrzydła drzwi przesuwnych mogą osiągać nawet 400 kg masy, lecz otwierają się i zamykają bardzo lekko i wygodnie. Sprawne funkcjonowanie drzwi przesuwnych i zastosowanie niskich progów zwiększają komfort życia, dając poczucie wolnej przestrzeni mieszkalnej. Dobrej jakości drzwi balkonowe przesuwne HS spełniają wymagania domów energooszczędnych i pasywnych.

Używamy cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się używać wszystkich plików cookies na stronie Internorm. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Polityka prywatności