Drzwi balkonowe przesuwne typu HS

11 lipca 2020

Rozwiązania, jakie oferuje dzisiejsza architektura, jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawały się niemożliwe. Na rynku są teraz drzwi przesuwne, okna z ukrytym skrzydłem, wielkie przeszklenia bezramowe czy narożniki całoszklane. Obecnie możemy dopasować okna czy drzwi balkonowe do każdego budynku, nie tracąc na parametrach cieplnych. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są drzwi balkonowe przesuwne typu HS. Czym się charakteryzują?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Drzwi HS to wolność i przestrzeń

Otwarta i wolna przestrzeń mieszkalna, połączenie wnętrza domu z naturalnym otoczeniem – to wszystko charakteryzuje drzwi balkonowe przesuwne HS. Cieszą się coraz większym uznaniem nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale i funkcjonalność. Drzwi przesuwne typu HS to system podnoszono-przesuwny, bez możliwości uchylania skrzydła czynnego. W systemie HS skrzydła są względem siebie przesunięte – szklane drzwi otwiera się wzdłuż ściany za pomocą odpowiednich prowadnic.

Cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w nowoczesnej architekturze. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w domu, dając nieograniczone możliwości aranżacji. Duże przeszklenia to doskonałe połączenie wnętrza z tarasem lub balkonem, dające poczucie wolności i przestrzeni.  Optycznie powiększają pokój i zapewniają większą ilość docierających do wnętrza budynku promieni słonecznych. Tym samym mieszkanie staje się bardziej słoneczne i przytulne. Jednak ich zalety nie sprowadzają się jedynie do walorów estetycznych. Dobrej jakości drzwi balkonowe przesuwne HS powinny również charakteryzować się solidną konstrukcją i odpowiednimi parametrami.

Wyższa funkcjonalność – większe możliwości

Współcześnie produkowane drzwi przesuwne HS dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom skutecznie chronią przed wymianami ciepła między wnętrzem a dworem. Jednym z modeli o perfekcyjnej szczelności są drzwi tarasowe HS 330 firmy Internorm. Dzięki odpowiedniemu oszkleniu i ciepłemu montażowi charakteryzują się niską przenikalnością cieplną Uw do 0,73 W/m2K. Profil wypełniony jest potrójnym przeszkleniem mocowanym przy pomocy technologii I-tec Oszklenie. Dodatkowo płaski próg z włókna szklanego zapewnia optymalną izolacyjność cieplną i stabilność. Drzwi przesuwne zapewniają nie tylko bardzo wysoką izolacyjność cieplną, ale i akustyczną (do 46 dB).

Zewnętrzny profil został wykonany z aluminium, czyli z odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Natomiast od wewnątrz zastosowano drewno, czyli dobry izolator termiczny. Zawiasy zostały ukryte w profilach, dzięki czemu nie ma żadnych widocznych elementów ościeżnicy. Prowadnica ukryta w ościeżnicy zapewnia lepszą ochronę antywłamaniową (klasa odporności na włamanie RC2 w standardzie). Skrzydła drzwi przesuwnych mogą osiągać nawet 400 kg masy, lecz otwierają się i zamykają bardzo lekko i wygodnie. Sprawne funkcjonowanie drzwi przesuwnych i zastosowanie niskich progów zwiększają komfort życia, dając poczucie wolnej przestrzeni mieszkalnej. Dobrej jakości drzwi balkonowe przesuwne HS spełniają wymagania domów energooszczędnych i pasywnych.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: