Odpowiednie wyposażenie okien – co wybrać?

5 listopada 2014

Okna chronią nas przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, zatrzymują ciepło, a także doprowadzają do pomieszczeń odpowiednią ilość naturalnego światła i świeżego powietrza. Wybierając odpowiednie okna powinniśmy pamiętać, że dobrze dobrane wyposażenie okien może sprawić, że będą one jeszcze lepiej spełniały swoje zadania. Dopasowanie odpowiednich akcesoriów nie jest jednak prostym zadaniem. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać wyposażenie okien, aby ułatwiło nam życie.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Klamka na kluczyk  

To z pozoru proste rozwiązanie jest nie tylko dodatkowym zabezpieczeniem okna przed ingerencją włamywaczy, ale także chroni najmłodszych domowników. O zamontowaniu okien z klamkami na kluczyk powinni więc pomyśleć przede wszystkim rodzice małych dzieci, którzy szczególnie troszczą się o swoje pociechy i chcą uchronić ciekawskich odkrywców przed niebezpieczeństwem.

 

Żaluzje z napędem elektrycznym

Ochrona przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów jeszcze nigdy nie była tak prosta. Jeśli wyposażymy nasze okna w żaluzje z napędem elektrycznym, możemy dowolnie sterować przesłonami okien za pomocą łączności radiowej. Co więcej, takie rozwiązanie nie generuje dodatkowych kosztów energii. Żaluzje napędzane są energią wytwarzaną przez moduły fotowoltaiczne, a  wyprodukowany nadmiar energii gromadzony jest w akumulatorach.

Kontaktrony w ramie okna

Kontaktrony to niewielkie czujniki magnetyczne, które montowane są w ramie okna, drzwiach balkonowych lub drzwiach wejściowych. Zintegrowane z system alarmowym, uruchamiają go przy każdej niepożądanej próbie wyważenia okna lub drzwi. Kontaktrony mają zadanie ostrzegać właściciela zanim włamywacz dostanie się do domu, dzięki czemu zyskujemy czas na reakcję w sytuacji, gdy liczy się każda minuta.

Niski próg

Idealnie dobrane drzwi balkonowe lub tarasowe powinny być przede wszystkim wygodne. Nic tak nie denerwuje domowników, jak potykanie się o niewygodny próg. Dlatego, wybierając drzwi balkonowe, powinniśmy zastanowić się nad zamontowaniem niskiego progu. Próg wykonany z włókna szklanego nie tylko ułatwi korzystanie z drzwi przesuwnych, ale też dzięki idealnej termoizolacji wyeliminuje ryzyko powstawania przeciągów.

Ochrona przed owadami

Latem chętniej otwieramy okna, aby wpuścić do domu więcej świeżego powietrza. Aby zapewnić domownikom dodatkową ochronę, warto zamontować moskitiery, które skutecznie zabezpieczą dom przed komarami, meszkami czy muchami. Szczelna siatka moskitiery powinna być wykonana na miarę i idealnie dopasowywać się do konkretnego okna.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: