Wybieramy okna do pokoju dziennego

1 kwietnia 2014

Pokój dzienny jest sercem każdego domu. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jego optymalne oświetlenie oraz wybrać możliwie najbardziej funkcjonalne okna. To, jakie rozwiązania najlepiej spełnią się w danym pomieszczeniu, zależy w przede wszystkim od jego przeznaczenia. Niemniej decydując się na zakup okien do pokoju dziennego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego są wykonane oraz wybór odpowiednich akcesoriów okiennych.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna PCV czy drewniane?

W pokoju dziennym ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Dużą rolę w tym przypadku odgrywa naturalne światło. Jeśli ściany salonu skierowane są na południe lub południowy-wschód, możemy zdecydować się na duże okna, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać energię pochodzącą z promieni słonecznych. Wybierając materiał, z którego wykonane jest okno, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko cenę danego produktu, ale także jego wytrzymałość i parametry izolacji cieplnej. Dobrym i tanim rozwiązaniem są okna wykonane z PCV. Są one trwałe, bezpieczne i praktyczne. Jeśli dodatkowo połączymy je z zewnętrznymi nakładkami aluminiowymi, zyskamy stabilny profil okienny odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne, deszcz oraz wiatr.

W eleganckim salonie najlepiej prezentują się okna drewniane. Wymagają nieco więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż okna wykonane z PCV, ale dzięki zastosowaniu nakładki aluminiowej od zewnątrz, mogą zachować swój blask przez wiele lat. Są one szczególnie polecane, jeśli zależy nam na oknach o niestandardowych rozmiarach. Dzięki połączeniu drewna z aluminium, możemy zdecydować się nawet na przeszklenie całej ściany. Takie okna, niezależnie od rozmiaru, zachowają dobre parametry izolacji cieplnej i akustycznej, a także pozwolą nam cieszyć się na co dzień pięknymi widokami.

Jak wybrać bezpieczne okna?

Pokój dzienny najczęściej usytuowany jest na parterze domu, stąd też, wybierając okna, powinniśmy zwrócić szczególną wagę na ich klasę odporności na włamania. Aby zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa, możemy zdecydować się na zakup okien antywłamaniowych lub wyposażyć okna w specjalne akcesoria, takie jak klamki na kluczyk lub czujniki kontaktronu montowane w ramie okiennej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zewnętrznych rolet antywłamaniowych, które będą stanowiły dodatkową barierę zabezpieczającą nasz dom podczas dłuższych nieobecności domowników.

Podsumowując, gdy wybieramy okna do pokoju dziennego, powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrany przez nas produkt zapewniał maksymalny komfort cieplny i akustyczny w pomieszczeniu oraz dobrać stolarkę okienną tak, aby spełniała nasze wymagania. Wybór odpowiedniego okna oraz akcesoriów to inwestycja na lata. Zadbajmy więc o to, aby decyzja była przemyślana.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: