W jaki sposób wybrać okna do konkretnego typu pomieszczenia?

15 stycznia 2019

Do salonu, sypialni, łazienki, kuchni… wybieraj zawsze okna, uwzględniając cechy i przeznaczenie konkretnego pomieszczenia. Tylko wtedy wykorzystasz ich potencjał, a one dobrze sprawdzą się w swojej roli.

Nie zawsze mieliśmy taki wybór okien jak dzisiaj. Jeszcze kilkanaście lat temu dostępne było niewiele modeli o bardzo zbliżonej jakości i zastosowaniu. Trudno było o okna, które można nazwać ciepłymi, bezpiecznymi i cichymi. W salonie, sypialni, łazience, kuchni… w każdym  pomieszczeniu montowano takie same okna. Tak naprawdę jednak każde pomieszczenie stawia przed oknami inne wymagania. Nie wszędzie potrzebujemy lepszej wentylacji i nie wszędzie sprawdzą się dobrze okna w większym rozmiarze.

Do salonu, sypialni, łazienki, kuchni… wybieraj zawsze okna, uwzględniając cechy i przeznaczenie konkretnego pomieszczenia. Tylko wtedy wykorzystasz ich potencjał, a one dobrze sprawdzą się w swojej roli.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna do salonu

Spędzasz w salonie najwięcej czasu, to tutaj odpoczywasz, oglądasz telewizję, rozmawiasz z rodziną, pijesz kawę z przyjaciółmi. Często jest też to największe pomieszczenie. Okna muszą mieć więc doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Zwróć uwagę na niskie Uw, jak w oknach drewniano-aluminiowych HV 350 od Internorm, gdzie wynosi ono 60 W/m²K. Wyróżniają się ponadto bezkonkurencyjną dźwiękoszczelnością nawet do 47 dB.

W salonie doskonale sprawdzą się także wielkoformatowe przeszklenia, które otworzą pomieszczenie na świat zewnętrzny, optycznie go powiększą i nadadzą mu lekkości. Polecamy przeszklenia stałe HX 300 i drzwi przesuwne HS 330.

 

Okna do kuchni

Tutaj gotujesz, przygotowujesz posiłki dla rodziny i przyjaciół. Potrzebujesz więc dobrego oświetlenia, najlepiej w możliwie jak największym stopniu naturalnego. Okna powinny mieć więc wąską ramę, aby powierzchnia szyby była większa – polecamy model KF 310 marki Internorm. Nie mniej ważna jest wygoda ich użytkowania. Musisz mieć do nich dobry dostęp, dlatego nie zastawiaj ich urządzeniami i akcesoriami kuchennymi.

Okna do sypialni

To w tym pomieszczeniu śpisz, budzisz się oraz zasypiasz. Musi tu panować niższa temperatura, najlepiej około 18 stopni Celsjusza, i świeże powietrze. To wymaga częstego wietrzenia. Okna w sypialni powinny więc być wyposażone w zintegrowaną z nim wentylacją. Dzięki niej możesz wietrzyć pokój bez konieczności otwierania okna i przy minimalnych stratach termicznych. System I-tec Wentylacja posiada wbudowany wymiennik ciepła, który ogrzewa zasysane z zewnątrz powietrze wypuszczanym, oraz wymienny fitr oczyszczający. Dzięki niemu zapewnisz sobie świeże powietrze bez kurzu i pyłu, bez hałasu i strat ciepła.

W przypadku okien do sypialni warto także zadbać o możliwość wygodnego zasłonięcia okien. W ofercie Internorm dostępne są okna z wbudowaną żaluzją lub plisą. Dzięki aplikacji I-tec SmartWindow osłoną przeciwsłoneczną możesz sterować z telefonu, leżąc na łóżku. Ponadto wbudowane czujniki światła i temperatury rozpoznają dzień i noc, dzięki czemu można polecić im automatyczną regulację żaluzji w zależności od pory dnia.

Okna do łazienki

Warto mieć okna również w łazience, co nie jest standardem, szczególnie w starszych budynkach i blokach. W tym pomieszczeniu poziom wilgoci w powietrzu może być bardzo wysoki. Świadczy o tym para osadzająca się na szybach po kąpieli. Podobnie jak w sypialni, zamontuj w łazience okna z wentylacją. To pomoże Ci zadbać o wilgoć na odpowiednio niskim poziomie. Jeśli chcesz zadbać o dyskrecję, możesz wyposażyć je w szyby ornamentowe lub żaluzje. Chcąc zapewnić sobie komfort wieczornej kąpieli, zdecyduj się na okna ciche i oczywiście ciepłe.
Teraz już wiesz, jak duże znaczenie dla Twojego komfortu, wygody, oszczędności oraz bezpieczeństwa mają okna dobrze dopasowane do konkretnego pomieszczenia.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: