Ukryte okucia w standardzie – tylko w Internorm

14 marca 2013

Firma Internorm jako jedna z niewielu na rynku stosuje we wszystkich modelach swoich okien całkowicie ukryte okucia. Jest to rozwiązanie ułatwiające użytkowanie okien a dodatkowo bardzo estetyczne.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Nie tylko ukryte – już w ogóle schowane

W modelu KF500 wystające rolki zastąpione zostały klapkami ryglującymi połączonymi w niewidoczny sposób w komorach profilu skrzydła. Unikalne rozwiązanie powstałe dzięki współpracy Internorm z firmą Winkhaus ma szereg praktycznych zalet, które postaramy się poniżej przybliżyć na podstawie jednego z najbardziej zaawansowanych zestawów okiennych firmy – wykonanego z PCV modelu KF500.

Koniec z regulacją 

Większość z nas zna zapewne nieprzyjemne uczucie, kiedy po pewnym czasie użytkowania wzajemne spasowanie rolek zasuwnic i zaczepów pogarsza się, a okno zaczyna „haczyć” przy otwieraniu i zamykaniu. W następstwie zazwyczaj prowadzi to do niezaplanowanych wydatków na regulację dokonywaną przez fachowców. W oknach takich jak KF500, wyposażonych w opisywany system I-Tec, problem ten nie występuje ponieważ rozwiązanie ma na tyle duży „luz” regulacyjny, że nawet spore opadnięcie skrzydła nie powoduje kłopotów z funkcjonowaniem zestawu.

Łatwe sterowanie okuciami

W standardowych oknach sterowanie klamką i okuciem wymaga zastosowania pewnej siły, ponieważ stalowe rolki zasuwnic nachodzące na zaczepy stawiają opór wynikający z wzajemnego tarcia. W rozwiązaniu stosowanym przez Internorm problem ten w ogóle nie występuje, dzięki czemu okna mogą być z łatwością użytkowane także przez osoby starsze i schorowane.

Komfort i estetyka

Utrzymanie ościeżnicy KF500 w czystości jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych okien, ponieważ nie ma w niej elementów ryglujących. Są one całkowicie ukryte w skrzydle, a między nimi znajduje się gładka, łatwa do umycia powierzchnia. Rozwiązanie takie znacznie poprawia też estetykę zestawu, którego linii nie zakłócają żadne wystające elementy.

Bezpieczeństwo

Opisywana technika ryglowania w połączeniu ze specjalnym systemem oszklenia I-Tec – polegającym na wklejaniu szyby z ramą wzdłuż wszystkich krawędzi –  sprawia, że KF500 jest też oknem wyjątkowo bezpiecznym: już w wersji standardowej model ten osiąga najwyższą klasę odporności na włamanie RC2.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: