Twoje okna idealnie dopasowane do Twojego domu

19 kwietnia 2015

W Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych budynków o nietuzinkowym, minimalistycznym designie, a jednocześnie w niektórych regionach – takich jak chociażby okolice Tatr – wciąż widoczne jest przywiązanie konstruktorów do dawnych, tradycyjnych form i kształtów. Ta różnorodność stylów architektonicznych sprawia, że dopasowanie okien do danego budynku może okazać się nie lada wyzwaniem. Internorm ułatwił jednak klientom wybór dzieląc swoje produkty na cztery linie stylistyczne.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna na miarę XXI wieku

We współczesnym budownictwie uwidacznia się szczególnie jeden trend: odejście od bogatego zdobnictwa na rzecz oszczędnych, minimalistycznych form. „Mniej” w przypadku okien nie musi wcale oznaczać, że zostaną one zubożone o pewne elementy; chodzi o to, by elementy te – a należą do nich np. zawiasy – skutecznie ukryć, szczególnie przed wzrokiem osób patrzących na budynek z zewnątrz. Specjalistom Internorm udało się osiągnąć w tej materii naprawdę wiele: dzięki ich pracy możliwe stało się ukrycie całego mechanizmu okuć, a nawet ram okiennych, dzięki czemu szyba wydaje się wręcz „wtopiona” w ścianę budynku. Poniekąd jest tak w istocie, ponieważ ramy (wykonane ze szkła) zostają zatynkowane się z trzech stron, tak, by widoczny był jedynie ich podłużny fragment na dole okna. To rozwiązanie dość awangardowe i w Polsce większość klientów decyduje się na standardowe okna – w przypadku projektów na miarę XXI wieku najlepiej sprawdzą się te o aluminiowych ramach. Pewną niedogodnością związaną z ich stosowaniem jest fakt, że aluminium charakteryzuje się dość słabą izolacyjnością cieplną. Na szczęście nie trzeba przez to decydować się na modele o mniej współczesnym wyglądzie, ponieważ Internorm opracował proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie: okna z PCV i drewna pokryte nakładką aluminiową. Dzięki temu klient może wybrać produkt idealnie dopasowany do jego założeń estetycznych, a przy tym odznaczający się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi.

Okna dla tradycjonalistów

Osoby poszukujące okien do budynków wzniesionych podług innych stylów architektonicznych niż minimalizm (a takie konstrukcje dominują w Polsce), powinny rozważyć modele o ramach wykonanych z drewna lub PCV. Pierwszy z tych dwóch materiałów sprawdzi się chociażby  w przypadku zabytkowych budynków, pozwalając zachować ich oryginalny styl. Niebagatelne znaczenie ma nie tylko tradycyjny charakter drewnianych ram, ale także ich barwa – biel idealnie pasuje do jasnych ścian kamienic czy domów stylizowanych na dawne dworki. Okna z PCV są natomiast dość uniwersalne, warto się na nie zdecydować szczególnie w sytuacji, jeśli budynek nie wyróżnia się wyszukaną stylistyką, a jego właścicielowi zależy na niskich kosztach.

Diabeł tkwi w szczegółach

Internorm, w przeciwieństwie do innych wytwórców okien, oferuje daleko posunięte możliwości personalizacji swoich produktów. Nie dotyczą one wyłącznie takich szczegółów jak kolor ram czy styl klamek – klient może np. zdecydować, czy okno zostanie pokryte z zewnątrz PCV, czy też aluminium, co ma wymiar nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Oczywiście wewnętrzną stronę ram również da się pokryć jednym z kilku dostępnych materiałów, takich jak PCV czy drewno. Do wyboru są również różne rodzaje sztosów w wielu barwach, a i na tym możliwości personalizacji się nie kończą – wszystko po to, by osoby korzystające z naszych usług zawsze znalazły produkt dopasowany pod każdym względem do ich potrzeb. Chociaż Internorm produkuje rokrocznie wiele tysięcy okien, nic nie stoi na przeszkodzie, by Twoje diametralnie różniło się od pozostałych – wyglądem, ale w żadnym razie nie najwyższą jakością wykonania.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: