Tradycyjny projekt domu – okna w stylu Ambiente

5 listopada 2013

Wprawdzie współczesne budownictwo dąży do minimalizmu, jednak tradycyjne domy wciąż cieszą się popularnością wśród koneserów architektury. Zarówno w kontekście nowych budynków powstających według klasycznych projektów, jak i renowacji zabytkowych budowli, do czynienia mamy z naturalnymi materiałami takimi jak kamień, drewno, cegła i czerwona dachówka czy blacha miedziana. A jakie okna pasować będą do tradycyjnych fasad? Wart zwrócić uwagę na produkty linii Ambiente od Internorm.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Projekt domu klasycznego – na co zwracać uwagę?

Unikalny wygląd starej – lub stylizowanej na klasyczną – architektury wymaga dużej dbałości o szczegóły. Częstym błędem popełnianym podczas budowy współczesnych dworków jest popadanie w kicz, który najlepiej obrazują znane z polskich krajobrazów kolumienki i wieżyczki nie współgrające z nowoczesnymi elementami, takimi jak chromowana metaloplastyka czy okna z taniego plastiku. Budowa czy remont domu w tradycyjnym stylu muszą mieć więc całościowy charakter i uwzględniać wszystkie elementy konstrukcyjne i wykończeniowe.

 

Linia Ambiente – charakterystyka i zalety

Aby zadbać o jednolite stylistycznie fasady należy więc skorzystać z dedykowanych rozwiązań, jakimi są okna z linii stylistycznej Ambiente. Ich unikalny wygląd powoduje, że nadają one szczególnego klimatu stonowanym obiektom o tradycyjnym wyglądzie. Okna z tej serii dostępne są zarówno w wersji drewniano-aluminiowej, jak i plastikowo-aluminiowej.

Łagodna, harmonijna estetyka linii Ambiente to tylko jedna z wielu jej zalet. Dzięki najnowszym technologiom, które kryją się za klasycznym charakterem, okna tej linii cechują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi o czym świadczy bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, np. w oknie HF 310 Uw wynosi maksymalnie 0,69 W/m²K.

Ambiente – okna dopasowane do indywidualnych potrzeb

Wprawdzie okna Ambiente stworzone są specjalnie z myślą o tradycyjnej architekturze, to ich ostateczny wygląd zależy tylko od indywidualnych oczekiwań. Oprócz wspomnianych materiałów (od strony zewnętrznej do wyboru długowieczne PCV lub odporne na warunki atmosferyczne aluminium, wewnątrz do wyboru jest PCV, okleiny do PCV i naturalne drewno) dobrać możemy również odpowiedni kolor, szybę, klamkę oraz design.

Okna Ambiente oferują również bogaty wybór szprosów: naklejane lub wbudowane o różnych szerokościach, a także unikalne i eleganckie szprosy złote i ołowiane.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: