Okna pasywne – ranking na rok 2020

21 stycznia 2020

W tym roku tysiące polskich rodzin wprowadzi się do nowo wybudowanych wymarzonych domów! Niektóre z inwestycji dopiero oczekują na realizację, inne wkrótce będą na ukończeniu. Dla przyszłych właścicieli nowych domów bardzo ważną decyzję jest wybór okien pasywnych, które zapewniają mieszkańcom komfort i przyczynią się do niskich rachunków za ogrzewanie. Jak prezentują się trendy dotyczące stolarki okiennej na rok 2020? Sprawdźcie nasz ranking okien pasywnych!

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Miejsce 3. Okna drewniano-aluminiowe HF 410

Trzecią pozycję w naszym subiektywnym rankingu okien energooszczędnych na rok 2020 zajmuje model HF 410 – okno drewniano-aluminiowe. To gratka dla miłośników klasycznego drewna w stolarce okiennej. Jeśli chodzi o design, do wyboru pozostaje cała paleta przepięknych naturalnych odcieni świerku, modrzewia, dębu i orzecha w wersji kryjącej i lazurowanej. Jednocześnie ten rodzaj okien dostępny jest w aż czterech wersjach stylistycznych, dlatego można go dopasować do potrzeb miłośników różnych aranżacji wnętrz. Drewno zapewnia świetną izolację termiczną i akustyczną, a od zewnątrz okna chroni aluminiowa nakładka, która chroni je przed wilgocią. Dlatego okna drewniano-aluminiowe stanowią uniwersalny i ciekawy wybór. Warto wspomnieć ponadto o rodzeniu wykonanym w technologii I-tec Core, dzięki któremu okno jest jeszcze bardziej wytrzymałe, minimalnym współczynniku przenikania ciepła Uw = 0,64 W/m2K oraz znakomitej izolacji dźwiękowej.

Miejsce 2. Okna z PCV i aluminium KF 500

Drugie miejsce na podium naszego rankingu okien pasywnych w roku 2020 zajmują okna z PCV i aluminium KF 500. Ten model dostępny jest w minimalistycznej wersji studio i home pure – obie doskonale sprawdzą się w większości współczesnych wnętrz. Od strony wewnętrznej prócz standardowego koloru bieli klienci mają do dyspozycji również ciekawe okleiny, w tym imitujące drewno. Z kolei zewnętrzna rama aluminiowa dostępna jest w kilkudziesięciu kolorach – w 2020 roku szczególnie modne są odcienie granatu i antracytu. Okna KF 500 cechują się jeszcze lepszą izolacją termiczną przy wartości współczynnika Uw sięgającej nawet 0,61 W/m2K oraz bardzo dobrą izolacją dźwiękową. Całkowicie ukryte okucia przyczyniają się do osiągnięcia najwyższej klasy bezpieczeństwa w budownictwie jednorodzinnym, czyli RC2. Nie bez znaczenia pozostaje technologia I-tec Ryglowanie, czyli bezpieczne ryglowanie na wszystkie cztery strony ramy okiennej. Domownicy z pewnością nie będą narzekać na brak świeżego powietrza nawet w mroźne dni, bo ten model okien pasywnych z PCV można wyposażyć technologię I-tec Wentylacja, czyli wywietrznik całkowicie ukryty w ościeżnicy.

Miejsce 1. Drzwi przesuwne KS 430 ComfortDrive

Miejsce pierwsze zgodnie z trendami we współczesnym budownictwie musi należeć do dużych przeszkleń! Pierwszą pozycję w naszym rankingu okien na rok 2020 zajmują zatem drzwi przesuwne KS 430 wykonane z PCV i wzbogacone aluminiową nakładką, która chroni ramy okienne przed przebarwieniami na skutek działania promieni słonecznych. Duże przeszklenia wcale nie muszą oznaczać dużych strat ciepła, co udowadnia charakterystyczny dla tego modelu współczynnik Uw sięgający nawet 0,64 W/m2K. Drzwi dostępne w stylu studio pozwalają na komfortowy wybór okleiny, a także swobodny wybór spośród ogromnej liczby wariantów kolorystycznych po zewnętrznej stronie okna. Łatwo będzie więc dopasować drzwi do elewacji budynku i stylistyki tarasu. Izolacja akustyczna również jest na najwyższym poziomie, podobnie jak bezpieczeństwo, o czym świadczy klasa RC2. O ostatecznym triumfie modelu KS 430 zdecydował napęd elektryczny ComfortDrive, jedna z najnowszych innowacji od Internorm, dzięki której nawet ważące 400 kg skrzydło można swobodnie przesuwać przy pomocy jednego kliknięcia!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: