Pasywne okna przesuwne

24 czerwca 2016

Wyróżnikiem współczesnej architektury są nie tylko ostro ścięte kanty, ale przede wszystkim liczne, wielkogabarytowe przeszklenia. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej widne, a ponadto sprawiają wrażenie przestronniejszych.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

A co z ciepłem?

Okna, czy też drzwi przesuwne, można często spotkać m.in. w hotelach. Jeśli jednak zamierzamy zastosować tego typu rozwiązanie we własnym domu, trzeba mieć na uwadze kilka faktów. Po pierwsze, przez tradycyjne okna „ucieka” stosunkowo dużo ciepła – im są one większe, tym większe będą jego straty. Dlatego termoizolacyjność ma szczególne znaczenie w przypadku dużych okien przesuwnych; montaż „pierwszych lepszych” może doprowadzić do tego, że zimą wnętrze domu szybko się wychłodzi. To natomiast wiąże się z wyższymi rachunkami za ogrzewanie oraz obniżonym komfortem. Z tego względu najlepiej od razu zainteresować się pasywnymi oknami przesuwnymi, a więc takimi o Uw<0,8 W/m²K.

HS 330

W ofercie Internormu można znaleźć dwa takie modele – HS 330 oraz KS 430. Pierwszy z nich to drewniano-aluminiowe okno przesuwne, którego masa może dochodzić nawet do 400kg. Nie zmienia to faktu, że porusza się ono płynnie i lekko po niskim progu wykonanym z włókna szklanego. HS 330, bez względu na swoje wymiary, pozostaje oknem pasywnym (Uw do 0,67 W/m²K). Do jego produkcji używa się dwóch materiałów – drewna oraz aluminium. Drewno odpowiada za świetne parametry termoizolacyjne okna i jest widoczne od strony wewnętrznej. Drewno, nawet najlepiej zaimpregnowane reaguje po pewnym okresie czasu z warunkami atmosferycznymi, by temu zapobiec Internorm opracował specjalną nakładkę aluminiową, która w pełni i precyzyjnie chroni drewno od strony zewnętrznej; w ten sposób okno zostaje zabezpieczone przed negatywnym działaniem warunków pogodowych. Aluminiową nakładkę można pokryć jednym z bardzo wielu dostępnych kolorów lub teksturą imitującą np. drewno – dzięki takiemu rozwiązaniu HS 330 idealnie nadaje się do zastosowania nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również tych o bardziej tradycyjnym charakterze.

KS 430

KS 430 to okno przesuwne wykonane z PCV, ewentualnie z PCV i aluminium; wszystko zależy od tego, czy klient zechce zamówić okno wraz z nakładką aluminiową, która pozytywnie wpływa na jego wygląd oraz trwałość. Poza tym KS 430 nie różni się znacząco od przedstawionego już HS 330 – oba okna są pasywne (KS 430 ma Uw do 0,64 W/m²K, przy rozmiarze 5,8 x 2,8m, oba mają niski próg z włókna szklanego, a masa ich skrzydeł może dochodzić do 400kg. Zarówno HS 330, jak i KS 430, osiągają drugą klasę odporności na włamanie. Ich szyby wykonano ze szkła hartowanego, które w przypadku pęknięcia nie rozpada się na setki drobnych fragmentów. Ponadto oba modele doskonale się prezentują dzięki ukrytym okuciom oraz idealnie symetrycznym kształtom.

Co nie mniej ważne, przesuwne okna Internormu są kompatybilne ze wszystkimi innymi systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi, moskitierami oraz żaluzjami fasadowymi. Nowoczesność nie musi więc wiązać się z utratą prywatności czy brakiem komfortu.

Okna przesuwne – skonsultuj swój projekt z ekspertem

Nasz doświadczony analityk całkowicie bezpłatnie sprawdzi Twój projekt pod kątem technologii, wytrzymałości, izolacji termicznej czy ekonomicznym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrałeś/aś najlepszy wariant przeszkleń.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: