Okna odporne na upały – jakie wybrać?

22 czerwca 2020

Poszukujesz schronienia podczas letnich upałów? Możesz odnaleźć je we własnym domu, jeśli tylko zdecydujesz się na odpowiednie rozwiązania architektoniczne. Dowiedz się, jakie okna zamontować, by upalne powietrze zostawało poza Twoimi czterema ścianami.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Dlaczego pomieszczenia nagrzewają się latem?

Gdy temperatury przekraczają 30 st. Celsjusza, co w naszej szerokości geograficznej zdarza się coraz częściej, szukamy wszelkich sposobów na ochłodę. Upał może się dawać we znaki także w domu, ponieważ mury dość szybko nagrzewają się od słońca, przenosząc ciepło do pomieszczeń. Również okna – szczególnie te usytuowane od strony południowej czy zachodniej – stanowią ważny czynnik w nagrzewaniu się wnętrz. Jeśli jednak zainwestujesz w odpowiednie rozwiązania, możesz skuteczniej odgrodzić się od upałów i ograniczyć wydatki na klimatyzację lub wręcz obyć się bez jej pomocy.

Okna trzyszybowe

W ochronie przed upałami niewątpliwie pomogą wysokiej jakości, nowoczesne okna. Szczególnie na nasłonecznionych ścianach przydadzą się te szczelne i co najmniej trzyszybowe. Okna zespolone z żaluzją międzyszybową skonstruowane są w sposób, który latem chroni przed gorącem, a zimą przed zimnem. Dodatkowo zapewniają świetną izolację akustyczną. W ciągu dnia warto je zamykać, tak by gorące powietrze z zewnątrz nie dostawało się do środka. Warto zdecydować się na nowoczesny model z żaluzją międzyszybową, która odbije promienie słoneczne i nie pozwoli wnętrzom się nagrzać. To wybór szczególnie dla tych, którzy zdecydowali się na duże przeszklenia po południowej stronie budynku.

Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe

Chroniąc się przed bezlitosnym słońcem, można też stosować szereg osłon. Oczywistym wyborem wydają się rolety, żaluzje lub zasłony. Warto wiedzieć, że najskuteczniejsze będą wszystkie rozwiązania montowane na zewnątrz, które nie dopuszczają do nagrzewania się szyb. To np. rolety zewnętrzne lub coraz popularniejsze żaluzje fasadowe. W ochronie przed słońcem pomogą też markizy i innego rodzaju zadaszenia. Zapewniany przez nie cień wpłynie na znaczne obniżenie temperatury we wnętrzach.

Żaluzje z bateriami fotowoltaicznymi

Istnieje jeszcze inne nowoczesne rozwiązanie. Energię słoneczną podczas upalnego lata można wykorzystać – wszystko to dzięki żaluzjom z bateriami fotowoltaicznymi. Zacieniają one pomieszczenia, a jednocześnie generują energię potrzebną do ich zdalnego sterowania za pomocą aplikacji I-tec Smartwindow. To sposób na przyjemny chłód we wnętrzu w niezwykle wygodny sposób i bez dodatkowych kosztów!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: