Okna PCV – charakterystyka, zalety, PCV Premium

14 września 2020

Okna to jeden z większych wydatków przy budowie lub modernizacji domu, a także jedna z ważniejszych inwestycji. Od ich parametrów zależy bowiem komfort przebywania w pomieszczeniach oraz wysokość codziennych rachunków. Od lat niezmienną popularnością cieszą się okna PVC. Warto zainwestować w segment premium, by cieszyć się dużymi oszczędnościami i jeszcze większą wygodą. Sprawdź, czym charakteryzuje się taka stolarka.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna energooszczędne PCV – dlaczego warto w nie inwestować?

Stosowanie energooszczędnych rozwiązań w architekturze to już od jakiegoś czasu nie kaprys, a w zasadzie konieczność. Aby ograniczyć wydatki na energię, warto przede wszystkim zminimalizować jej straty. W tym celu kluczowy jest przede wszystkim wybór odpowiedniej stolarki z PCV. Niewłaściwie dopasowane okna mogłyby bowiem powodować straty ciepła na poziomie 25-40 proc. Na szczęście nowoczesne konstrukcje nie tylko zapobiegają „uciekaniu” energii, ale wręcz dostarczają dodatkowe ciepło do pomieszczeń dzięki kumulowaniu promieni UV. Przy właściwym projekcie i doborze rozwiązań oznacza to znacznie mniejsze wydatki na ogrzewanie zimą i wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach przez cały rok.

Zalety okien PVC

Okna PVC były w naszym kraju pierwszym powiewem nowoczesności i pierwszym krokiem do szczelniejszej oraz bardziej funkcjonalnej stolarki. Dziś nadal cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety, a ich konstrukcje zostały dopracowane względem starszych modeli. Okna PCV są chętnie wybierane przede wszystkim ze względu na:

 • przystępną cenę,
 • dobre parametry cieplne,
 • wysoką funkcjonalność i łatwość utrzymania,
 • estetykę,
 • uniwersalność.

Czym są okna PVC Premium?

Okna premium to maksymalnie wyśrubowane parametry i bezkonkurencyjna jakość. Te z PVC znajdujące się w ofercie Internorm spełniają najwyższe standardy poprzez doskonałą izolacyjność cieplną, wysoką trwałość i niezrównany wygląd. Aluminiowe nakładki zapewniają im też stabilność i trwałość. Stolarka spełnia ponadto normy pasywności. Okna klasy premium powinny mieć solidną konstrukcję, wielokomorowe profile i potrójne lub nawet poczwórne szyby dla jak najlepszej izolacji. Ważna jest również ich trwałość – są w końcu inwestycją na wiele lat. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu doskonale sprawdzają się w różnych aranżacjach i zastosowaniach, zachwycając jakością.

Okna PVC mają dużo zalet, ale nie są też pozbawione niedoskonałości. Dlatego nasi inżynierowie stworzyli modele klasy premium uzupełnione o nakładkę aluminiową, która zdecydowanie poprawia parametry stolarki i czyni ją jednym z najlepszych wyborów na rynku – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor sprzedaży Internorm w Polsce.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

 • Poznasz filozofię Internorm
 • Doświadczysz możliwości naszych produktów
 • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
 • • w salonie
 • • na budowie
 • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: