Opinie o oknach panoramicznych Internorm

19 stycznia 2020

Okna panoramiczne stanowią pożądany element we współczesnym budownictwie jednorodzinnym. Dzięki nim do wnętrza wpada znacznie więcej światła, które pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Jedną z opcji są pasywne okna panoramiczne Internorm. Opinie ich dotychczasowych użytkowników są od lat pozytywne, ponieważ jak mówią klienci Internorm, ich okna cechują się bardzo ciekawym designem, oszczędnością ciepła, obecnością ergonomicznych drzwi podnośno-przesuwnych i wielu innych innowacji.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Zalety wąskich ram

Duże przeszklenia to jeden z najciekawszych elementów oferty producenta, tworzone przez drzwi podnoszono-przesuwne i okna panoramiczne Internorm. Opinie ich użytkowników wskazują jednoznacznie na niezwykły design. Okna panoramiczne są wykonywane z PCV lub drewna z nakładką aluminiową. Dzięki wąskim ramom i możliwości zatynkowania ich, wnętrze pomieszczenia staje się optycznie większe, a do budynków wpada jeszcze więcej światła słonecznego. Okna panoramiczne Internorm są dostępne w cieszącym się popularnością stylu studio, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Jeśli miałabym wskazać jedną rzecz, która sprawia, że tak często umieszczam rozwiązania Internorm w swoich projektach, to byłyby nią przeszklenia bezramowe. Jest to nowatorska technologia Internorm polegająca na produkcji przeszkleń z ościeżnicą przeznaczoną do zatynkowania w podłodze, suficie i ścianach wokół. Dzięki temu mur budynku wizualnie przechodzi bezpośrednio w szkło, co pozwala na uzyskanie bardzo czystych, minimalistycznych realizacji – mówi Anna Jakubowska, architekt współpracujący z Internorm.

Doskonała izolacja termiczna

Wielkopowierzchniowe przeszklenia od Internorm, jak również drzwi przesuwne spełniają wymagania budownictwa pasywnego. Liczne przeszklenia nie przyczyniają się do powstawania ogromnych mostków termicznych. Drzwi przesuwne wykonane z PCV KS 430 osiągają niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,64 W/m2K, co z dużą nawiązką wypełnia wymagania stawiane przed domami pasywnymi.

Okna panoramiczne Internorm w domach bez barier

Ponadto duże przeszklenia z drzwiami przesuwnymi idealnie nadają się do domu bez barier. Płaskie progi to cecha charakterystyczna drzwi przesuwnych zastosowane w oknach panoramicznych Internorm. Opinie klientów wskazują, że doskonale radzą sobie z nimi najmłodsi, seniorzy i osoby niepełnosprawne. Domy i mieszkania stają się bardziej otwarte, tylko jeden krok dzieli domowników od wyjścia na przestronny taras lub bezpośrednio do ogrodu. Niskie progi to bardzo bezpieczne rozwiązanie podobnie jak zastosowanie laminowanego szkła VSG, które w przypadku nieszczęśliwego zbicia szyby nie rozpada się i chroni domowników przed skaleczeniem, a także udaremnia potencjalną próbę włamania.

Długo szukaliśmy bezpiecznych drzwi tarasowych z naprawdę płaskim progiem. Mamy małe dzieci i bardzo zależy nam na ich bezpieczeństwie. Dzieci są bardzo ruchliwe i nie chcieliśmy, żeby wybiegając na taras mogły potknąć się o próg. Drzwi przesuwne HS 330 okazały się doskonałe pod tym kątem. Próg jest tak niski, że kiedy nie jestem na boso, nawet nie wiem, czy na nim stanęłam. – pisze pani Katarzyna, klientka Internorm z Wrocławia.

Wygodne przesuwanie nawet najbardziej masywnych skrzydeł

Jedną z ciekawszych innowacji stosowanych obecnie w oknach panoramicznych, a konkretnie w drzwiach przesuwnych Internorm jest obecność napędu elektrycznego. Konstrukcja drzwi sprawia, że można je wygodnie przesuwać, nawet gdy skrzydło waży około 400 kg. Bez trudu zachowują one stabilność, zaś wspomniany napęd elektryczny zupełnie eliminuje użycie siły. Za otwarcie drzwi odpowiada przycisk.

Studio XXL, czyli odpowiedź na najbardziej kreatywne pomysły architektów

Okna panoramiczne Internorm cieszą się jednocześnie dużym uznaniem wśród architektów i projektantów wnętrz. Za realizację nawet najbardziej nieszablonowych projektów wielkogabarytowych odpowiada specjalny koncept – Studio XXL. Na indywidualne zamówienie można więc stworzyć elementy wielkogabarytowe wykonane z drewna i aluminium o szerokości nawet 12 m dodatkowo wyposażając przeszklenie w drzwi przesuwne HS 330. Tego rodzaju okna panoramiczne to synonim wolności i swobody panujących we współczesnym budownictwie!

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: