Zalety dużych przeszkleń

26 czerwca 2020

Duże przeszklenia stały się dziś właściwie standardem w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. To prawdziwe okna na świat i szczyt ciekawego designu. Dlaczego warto posiadać w domu okna od sufitu do podłogi? Jak wybrać odpowiednie duże przeszklenia i drzwi przesuwne, aby najlepiej spełniały swoje funkcje?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Duże przeszklenia – dlaczego warto je wybrać?

Duże przeszklenia nieprzypadkowo coraz częściej goszczą w naszych domach. Dzięki nim do wnętrza wpada znacznie więcej światła, za sprawą którego czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Na okno od podłogi do sufitu najlepiej zdecydować się od strony południowej. Wówczas doskonale rozświetlą salon, ale także zarówno zimą, jak i latem skorzystamy z dobrodziejstw światła słonecznego. Szeroki, a przede wszystkim interesujący wybór modeli tego typu okien sprawia, że możemy je dostosować do niemal każdej aranżacji domu. Poszczególne warianty doskonale sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznie urządzonych wnętrzach, ale także przy wystroju retro, na przykład, gdy zdecydujemy się na okna drewniane.

Nieprzypadkowo okna przestrzenne najczęściej montujemy właśnie w salonach. Są one centrum domu i w nich spędzamy średnio najwięcej czasu, odpoczywamy i spożywamy posiłki. Czy nie warto w tych okolicznościach znaleźć się bliżej natury, którą możemy obserwować przez okno? Naturalne światło wizualnie odświeża przestrzeń salonu, zwłaszcza jeśli jest on urządzony w jasnych kolorach. Ponadto duże przeszklenia wyposażone w drzwi przesuwne przedłużają przestrzeń salonu o taras. W ten sposób tylko kilka kroków dzieli nas od ogrodu i świeżego powietrza.

Na co zwracać uwagę przy wyborze dużych przeszkleń?

Niegdyś uważano, że okna od podłogi do sufitu prowadzą do nadmiernych strat ciepła. Dziś stały się one jednak standardem w energooszczędnych i pasywnych domach, ponieważ są wyposażone w doskonałą izolację. Wybierając duże przeszklenia, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na współczynnik przenikania ciepła. Gdy jego wartość nie przekracza poziomu Uw do 0,8 W/m2K, okna nadają się do domu pasywnego.

Ważnym kryterium wyboru jest także zastosowanie drzwi przesuwnych. To ogromna oszczędność przestrzeni, ponieważ okna nie muszą się otwierać do wewnątrz, ani na zewnątrz. Współczesne drzwi przesuwne również charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikania ciepła, znacznie poniżej normy dla domu pasywnego. Zaletą tego typu drzwi jest płaski próg, który zapobiega nieszczęśliwym wypadkom, kontuzjom i stanowi udogodnienie dla najmłodszych, seniorów, a także osób z niepełnosprawnościami. W kwestii designu wybór okien zależy wyłącznie od naszego gustu. Warto jednak postawić na wąskie profile, za sprawą których do wnętrza wpadać będzie jeszcze więcej promieni słonecznych!

 

 

Skonsultuj projekt z nami – bez zobowiązań

Duże przeszklenia to duże wyzwanie. Jeśli masz projekt od architekta, warto skonsultować go ze specjalistą okiennym. Zgłoś się do naszego analityka, a całkowicie bezpłatnie uzyskasz analizę swojego projektu pod kątem technicznym, estetycznym i ekonomicznym.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: