Okna na zamówienie: na co zwrócić uwagę?

1 października 2017

Okna stanowią ważny element konstrukcji budynku. Od niego zależy w dużym stopniu, jak bardzo będzie on energooszczędny, czyli jak dużo energii potrzebne będzie do jego ogrzania. Im okna są lepiej dopasowane do architektury domu, tym większa szansa na budowę budynku, który pozwoli nam na jego efektywną i wydajną eksploatację. W tym celu warto jest zdecydować się na okna na zamówienie.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Zalety okien na zamówienie

Okna na zamówienie to okna dopasowane do konstrukcji budynku pod względem ich wielkości, jak również parametrów związanych z izolacyjnością termiczną i akustyczną. Mamy możliwość dopasowania wszystkich parametrów w ten sposób, aby odpowiadały naszym potrzebom i oczekiwaniom. Bardzo często przy zakupie okien pojawia się problem ich idealnego dopasowania do istniejących już otworów pod względem wielkości i kształtu. Niestandardowe rozmiary sprawiają, że na rynku trudno pozyskać okna idealne, przez co klienci nieświadomie popełniają wiele błędów, np. decydując się na okna, które są za duże bądź za małe. W konsekwencji nie zapewniają one takiej izolacji termicznej, jaką deklaruje producent.

Okna na zamówienie to również produkt, którego cechy konsultujemy ze specjalistami. Otrzymujemy wsparcie i pomoc w wyborze nie gotowych okien, a ich poszczególnych cech. Jest to produkt tworzony od podstaw, specjalnie dla nas i naszego domu.

Rodzaje okien na zamówienie

Pierwszym ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze okien, jest materiał. Okna drewniane, aluminiowe czy PCV?

  • Wykonane z drewna na pewno będą prezentowały się efektownie i nadadzą aranżacji elegancji i stylu.
  • Nowoczesne aluminiowe okna są wyjątkowo odporne na wpływ czynników zewnętrznych.
  • Okna PCV wykazują się dużą odpornością i wysoką trwałością.
  • Ciekawym rozwiązaniem są okna PCV-aluminiowe oraz okna drewniano-aluminiowe, które wykorzystują atrybuty wymienionych materiałów i minimalizują wady. Drewno od środka nie jest narażone na działanie warunków atmosferycznych, dzięki chroniącej jej zewnętrznej nakładce aluminiowej, która jest znacznie trwalsza od drewna, a tym samym nie ma potrzeby konserwacji.

Okna na zamówienie z łatwością dopasujesz do otworów okiennych, a zatem w przypadku ich wymiany możliwe jest stworzenie takich, które będą miały identyczne wymiary i kształt. Przy wyborze okien należy również zasięgnąć informacji u producenta lub sprzedawcy, jakie nowoczesne rozwiązania może posiadać Twoje nowe okno, np. innowacyjny system ryglowania, wentylacji, zacienienia i oszklenia.

Montaż okien

Pamiętaj również, że montaż okien wykonany przed doświadczonych profesjonalistów to czynnik mający wpływ na ich żywotność oraz izolację termiczną. Szczególnie duże przeszklenia wymagają odpowiedniego sprzętu i wiedzy na temat ich właściwego umieszczenia w otworach okiennych. Wybieraj takie firmy, które – oprócz okien na zamówienie – proponują ich transport oraz montaż.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: