Okna – inspiracje z Europy

31 lipca 2020

Okna Internorm cieszą się największą popularnością na europejskim rynku. Są cenione między innymi za doskonałe właściwości termoizolacyjne i nowoczesne rozwiązania. Dziś skupimy się jednak na innym, nie mniej ważnym aspekcie, jakim jest design. Nowoczesne okna Internorm doskonale korespondują bowiem z trendami obowiązującymi aktualnie w budownictwie mieszkaniowym. Oto kilka zachwycających przykładów z Europy!

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Duże przeszklenia z Wielkiej Brytanii

Pierwsza inspiracja to nowoczesny dom parterowy wybudowany w Wielkiej Brytanii. Przypominająca marmur elewacja i taras na dachu doskonale kontrastują z ciemnym drewnem, w którym pokryto ściany budynku. Surowa bryła to esencja minimalistycznego stylu dominującego we współczesnym budownictwie jednorodzinnym i nie tylko. Projektantom doskonale udało się dobrać okna do tego domu, których ramy idealnie komponują się kolorystycznie z deskami pokrywającymi ściany zewnętrzne. Nieprzypadkowo królują tu duże przeszklenia z maksymalnie zwężonymi profilami. Nowoczesny charakter domu podkreśla oświetlenie zewnętrzne.

Wyjście na taras z basenem sprawia, że ledwie kilka kroków wystarczy, aby domownicy znaleźli się w strefie relaksu i wypoczynku. Nie mogło tu zabraknąć nowoczesnych i eleganckich drzwi przesuwnych z niskim progiem, które tworzą budynek bez barier. Prawdopodobnie są one również wyposażone w napęd elektryczny Comfort Drive, dzięki któremu ich otwarcie odbywa się bez najmniejszego wysiłku. Trudno nie zachwycić się przestronnym wnętrzem domu – salonu z kuchnią. Dociera doń mnóstwo światła, chociaż za oknem panuje pochmurna pogoda. Za taki stan rzeczy odpowiadają duże przeszklenia z wąskimi profilami, które rozświetlają i odświeżają wizualnie wnętrze. Duże przeszklenia zapewniają także wizualne powiększenie powierzchni. Efekt podkreśla również jasna stylizacja wnętrza.

Okna narożne z Austrii

Nasza druga inspiracja to piętrowy dom jednorodzinny wybudowany w Austrii – ojczyźnie okien Internorm. Ten budynek również doskonale wpisuje się w trendy współczesnego budownictwa, ponieważ jest jasny i oparty o kanciaste bryły. Na parterze, gdzie prawdopodobnie znajduje się salon nie mogło zabraknąć dużych przeszkleń i drzwi przesuwnych. W ten sposób domownicy mogą szybko i wygodnie znaleźć się na pełnym zieleni łonie natury. Na piętrze budynku zastosowano za to okna narożne. Dzięki temu do wnętrza dociera znacznie więcej światła o różnych porach dnia. Ciemne i wąskie profile okien na obu kondygnacjach również w tym przypadku świetnie kontrastują z jasną elewacją.

Nowoczesny dom na Pomorzu

Nasza trzecia inspiracja to dom wybudowany w północnej części Polski. Ten budynek również stanowi esencję nowoczesności. Jak widać duże przeszklenia, wąskie profile i drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się we wszystkich krajach. Dzięki drzwiom z niskimi i płaskimi progami mieszkańcy domu mogą szybko udać się na ogród i wypoczywać korzystając z wygodnych mebli. Duże przeszklenia zastosowano także na piętrze, wraz z naświetlami bocznymi. Dzięki temu do wnętrza dostaje się więcej promieni słonecznych.

W oknach zastosowano rolety, które przydają się w upalny dzień chroniąc budynek przed przegrzaniem i pomagają zadbać o prywatność mieszkańców. Dzięki szklanym przeźroczystym barierkom piękno tego budynku opartego między innymi o duże przeszklenia możemy podziwiać z daleka w pełnej krasie.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: