Okna i drzwi wejściowe w domach jednorodzinnych

3 października 2017

Zarówno okna jak i drzwi wejściowe mocno wpływają na estetykę budowanego domu. W obecnych czasach te dwa produkty mają ogromny wpływ na wysokość rachunków, jakie będziemy płacić za ogrzewanie domu oraz na bezpieczeństwo domowników, ponieważ ponad 80% włamań dokonywanych jest przez wyważenie okna.

Jako, że dom w większości przypadków budujemy raz w życiu, wybór stolarki okiennej i drzwiowej to kwestia bardzo ważna. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii takich jak: parametry, bezpieczeństwo, funkcjonalność, warunki gwarancyjne, sposób przeprowadzania instalacji okien.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Izolacyjność cieplna i akustyczna

Przy wyborze okien i drzwi powinno się zwrócić uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła. Im jest on niższy, tym większa ochrona przed wymianą ciepła. Współczynnik ten w dużych przeszkleniach kilka lat temu bardzo różnił się od tego, jakimi charakteryzowały się standardowe rozmiary okien. Dzisiaj trudno dostrzec tę różnicę, tym bardziej kiedy wybierzemy okna wysokiej jakości.

Przykładem są drewniano-aluminiowe drzwi wejściowe HF 310, czyli okna z potrójnym oszkleniem SOLAR+o współczynniku przenikania ciepła  Uw = 0,77 W/m2K. Przy wyborze innego oszklenia wartość ta może być jeszcze niższa, wynosząc Uw do 0,63 W/m2K. Podobnie jest w przypadku innego okna, spełniającego taką samą funkcję. Okno PCV-aluminiowego KF 410 charakteryzuje się izolacyjnością cieplną w standardzie wynoszącą Uw = 0,79 W/m2K przy potrójnym oszkleniu SOLAR+, a wybierając drugi wariant, zyskujemy okna o współczynniku Uw = 0,69 W/m2K.

Niezwykle istotne dla komfortu eksploatacji budynku jest izolacyjność akustyczna. Oba modele okien również pod tym względem doskonale wpisują się w potrzeby współczesnych klientów. Ich izolacyjność dźwiękowa przy zastosowaniu odpowiedniego dźwiękoszczelnego oszklenia wynosi odpowiednio 45 dB i 47 dB.

Dobre drzwi wejściowe są w stanie zagwarantować podobne parametry cieplne i trochę słabsze akustyczne. Drzwi wejściowe AT 410 Internorm już w wersji seryjnej osiągają izolacyjność cieplną na poziomie Ud = 0,78 W/m2K, i akustyczną wynoszącą 36 dB. Oczywiście w drzwiach wejściowych można zastosować doświetla boczne oraz górne, dzięki czemu lepiej doświetlimy pomieszczenie do, którego wchodzi się przez drzwi.

Bezpieczeństwo

To, że czujemy się bezpiecznie we własnym domu ma bardzo istotny wpływ na jakość naszego życia. Większość włamań do domu dokonywana jest przez okna, najczęściej balkonowe. Złodziej zazwyczaj podważa skrzydło okienne lub drzwiowe i tak wchodzi do środka. Zabezpieczeniami, które znacząco utrudnią wtargnięcie do środka są: dodatkowe okucia w oknie, przez co znacznie trudniej jest okno podważyć i powinno ono wytrzymać znacznie dłużej niż okno standardowe, kontaktrony, czyli czujniki alarmowe reagujące, w momencie w którym okno zostanie otwarte, klamki z kluczykiem oraz szyby P4.

Nie należy jednak zapominać o drzwiach wejściowych one również powinny chronić domowników przed dostaniem się osoby niepożądanej do środka.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: