Okna bezramowe – symbol nowoczesnej architektury

22 lutego 2022

Niegdyś okna musiały być dzielone na malutkie części, gdyż szklarze nie znali odpowiedniej technologii, która umożliwiłaby im tworzenie większych płyt szkła. Obecnie okna ze szprosami występują wyłącznie w bardzo starym budownictwie, a widok większego panelu szklanego nikogo nie dziwi, jednak prawdziwym postępem i znakiem przyszłości są okna bezramowe, które są już najwyższą formą minimalizmu.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna bezramowe – jak wyglądają?

Okna bezramowe – jak sama nazwa wskazuje – to okna, które nie mają ramy okiennej. Pozwalają one na panoramiczne oszklenie balkonu i tarasu, które sięga od podłogi aż po sam sufit.

Okna bezramowe – jak się je otwiera?

System bezramowy pozwala na wsuwanie jednej tafli szkła w drugą. Nie ma to nic wspólnego z klasycznym sposobem otwierania okien, jednak dzięki temu nietypowemu systemowi wielka tafla szkła płynnie przechodzi przez ościeżnicę i chowa się w drugiej części okna. Taka szklana obudowa balkonu wygląda niemal identycznie, gdy jest zamknięta i otwarta.

Okna bezramowe – wady i zalety

Okna bezramowe – zalety

Do niekwestionowanych zalet okien bez ram należy zaliczyć robiąca niesamowite wrażenie estetykę. Niewidoczna rama okna pozwala na doznania wizualne, których nie można uświadczyć w przypadku okien tradycyjnych.

Co więcej, okna bezramowe zapewniają także najwyższe doświetlenie wnętrz, dlatego doskonale wpisują się w standardy budownictwa zrównoważonego. Zimą pomogą znacząco zmniejszyć wydatki na ogrzewanie, a latem… na to niektórzy producenci także mają swój sposób. Umieszczona od zewnątrz specjalna powłoka chroni przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń. Warto także wspomnieć o tym, że brak ramy pozytywnie wpływa na walory izolacji cieplnej. Okna bezramowe znacznie lepiej zabezpieczają przed uciekaniem ciepła i przenikaniem zimna do wnętrz.

Do zalet okien bezramowych należy także zaliczyć wysokiej jakości rozwiązania technologiczne, które pozwalają m.in. na zamykanie okien na klucz czy podłączenie ich do systemu alarmowego, a także wysoki komfort użytkowania. Niemal całkowity brak progu jest wygodny dla dorosłych i bezpieczny dla dzieci.

Okna bezramowe – wady

Okna bezramowe to dość nowe rozwiązanie na rynku polskim, dlatego ich cena nie jest najniższa. Bezramowe okna mogą być nawet kilka razy droższe od tradycyjnych rozwiązań, lecz – naszym zdaniem – za widoki, jakie oferuje to rozwiązanie, zdecydowanie warto dopłacić.

Zabudowa balkonu ramowa czy bezramowa?

Najczęściej okna bezramowe wybierane są jako zabudowy balkonowe bądź tarasowe. Zabudowanie balkonu modelami bezramowymi pozwala na – wielokrotnie już wyżej wspomniane – wysokie walory estetyczne, jednak takie rozwiązanie może nie sprawdzić się w każdym budownictwie.

Bezramowe okna są dość nowoczesną formą architektoniczną. Niezbyt przemyślane dodanie ich do klasycznych projektów może wyglądać dość kuriozalnie. Takie rozwiązanie zdecydowanie bardziej jest polecane do obiektów nowoczesnych, gdzie podkreślają futuryzm form. W przypadku klasycznych projektów lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak tańsza i łatwiej dostępna zabudowa balkonu ramowa.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: