Niższe rachunki za ogrzewanie dzięki energooszczędnym oknom

27 marca 2015

Energooszczędne okna wciąż nie cieszą się w Polsce popularnością, głównie ze względu na fakt, że wielu nabywców nie do końca rozumie sens ich stosowania. Ponadto na polskim rynku nadal zasadniczą rolę odgrywa cena – certyfikowane, nowoczesne okna energooszczędne będą droższe od ich standardowych odpowiedników. Dla niektórych osób to wystarczający powód, by w ogóle nie brać okien energooszczędnych pod uwagę. Takie podejście jest jednak nieroztropne.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Wieloletnie oszczędności

Kupując okna, nie należy patrzeć wyłącznie na ich koszt – trzeba spojrzeć również w przyszłość, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak będą wyglądały i funkcjonowały za wiele lat. Dzięki temu łatwiej dostrzec podstawową zaletę okien energooszczędnych: pozwolą one obniżyć koszty ogrzewania domu, co w perspektywie dłuższego czasu oznacza zauważalne oszczędności. Ich zakup wydaje się tym bardziej opłacalny, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje wspierać budownictwo energooszczędne refundując nawet 30% kosztów budynku energooszczędnego lub pasywnego.

 

Jak rozpoznać okna energooszczędne?

Energooszczędne okna charakteryzują się współczynnikiem izolacyjności cieplnej mniejszym niż 1,0 W/m2. Parametr ten bez trudu da się sprawdzić w katalogu danego producenta. Można natrafić także na modele charakteryzujące się izolacyjnością cieplną mniejszą niż 0,8 W/m2k. Są to okna pasywne, które szczególnie przyczyniają się do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynku. Ważną rolę w ich konstrukcji odgrywają takie elementy, jak potrójne oszklenie wypełnione szlachetnym gazem, czy ramka międzyszybowa wykonana ze stali szlachetnej lub tworzywa sztucznego. Warto pamiętać o tym, że okna energooszczędne doskonale spisują się także w lecie, ponieważ ich konstrukcja pozwala dłużej utrzymać chłód we wnętrzu budynku. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku klimatyzowanych pomieszczeń, w których utrzymanie optymalnej temperatury również generuje dodatkowe koszty. Wniosek jest oczywisty – niezależnie od pory roku, okna tego typu okazują się praktycznym i opłacalnym rozwiązaniem.

Swoboda wyboru

By wybrać właściwe okna energooszczędne, nie trzeba godzinami wertować ofert dziesiątek producentów. Wystarczy zdać się na jednego, który ma w swojej ofercie wyłącznie modele energooszczędne oraz pasywne – Internorm od lat specjalizuje się w produkcji takich okien, dzięki czemu klient korzystający z oferty naszej firmy nigdy nie staje przed dylematami dotyczącymi wyboru okien stylowych oraz bezpiecznych, lub odznaczających się głównie energooszczędnością. W przeciwieństwie do wielu innych wytwórców dbamy o to, by nasze produkty łączyły w sobie wszystkie te cechy, a klient nie musiał decydować się na zbędne kompromisy.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: