Modern farmhouse – trend popularny na wsiach i w miastach

12 lutego 2022

Modern farmhouse reprezentują mieszkania, których wystrój jest swojski, ale jednocześnie nowoczesny. Jak to pogodzić? Przedstawiamy sposoby na urządzenie mieszkania w stylu modern farmhouse. Modern farmhouse to przede wszystkim wiejski klimat. Mieszkania w tym stylu urządzane są jednak ze smakiem. Widać w nim inspirację nowoczesnymi stylami, w tym skandynawskim i industrialnym.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Modern farmhouse – jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Modern farmhouse nie ma ściśle określonych zasad. Dowolność jest tu bardzo duża, więc możemy puścić wodze fantazji i urządzić mieszkanie według własnych upodobań. Najważniejsze w tym stylu są nie określone przedmioty, które trzeba umieścić w mieszkaniu, a myśl, która przyświeca urządzaniu: połączenie klimatu wsi i miasta oraz bliskość z naturą, które pozwolą uzyskać przytulne i rodzinne wnętrze mieszkalne.

Są jednak elementy, które warto umieścić w mieszkaniu w stylu modern farmhouse. Zdecydowanie są to drewniana podłoga oraz liczne drewniane belki i filary. Przywodzą one na myśl stodołę zaadaptowaną na mieszkanie, co wprowadzi do naszego domu sielski klimat, nie ujmując mu klasy i dobrego smaku. Modern farmhouse kojarzy się z ciepłem ogniska domowego. Klimat tego stylu doskonale odda klasyczny kominek opalany drewnem. Ciekawy efekt uzyskamy również, umieszczając czerwoną cegłę lub bale drewna na ścianach. Warto urozmaicić wnętrze puchatym, miękkim dywanem, który również świetnie się wpisze w przytulny klimat sielskiego mieszkania. Mile widziane są koce czy świeczki – elementy, dzięki którym będzie bardziej zacisznie i nastrojowo.

Modern farmhouse to bliskość z naturą, więc nie może zabraknąć roślin – nie tylko w ogrodzie, ale i w środku naszego domu lub mieszkania. Najciekawszy efekt uzyskamy, wkładając do wazonu ręcznie zebrane kwiaty łąkowe. Jeśli mamy taką możliwość, urządźmy przed domem ganek, który będzie obrośnięty roślinnością.

Modern farmhouse – jakie okna będą pasować?

Wnętrze w stylu modern farmhouse powinno być jasne i przestronne. To podstawowa zasada. Szczegółowy wybór jest już w naszych rękach. Dowolność, jaka panuje w stylu modern farmhouse, daje nam także szeroki wybór rozwiązań okiennych. Możemy wybrać tradycyjne okna w niewielkim rozmiarze, drewniane lub plastikowe. Jednak w tym stylu można sobie pozwolić nawet na okno na całą ścianę, które będzie nowoczesne i da poczucie bliższego kontaktu z naturą. Świetnym rozwiązaniem będą więc okna panoramiczne.

Jak ozdobić okna w stylu modern farmhouse? W okolicy okna warto znaleźć miejsce dla ozdobnych kwietników, które nadadzą wyjątkowego, sielskiego charakteru naszemu mieszkaniu. Do wnętrza w tym stylu będą pasowały zarówno firanki, jak i rolety. Najlepiej niech będą delikatne, w neutralnym kolorze. Jeśli postawimy na firanki, możemy wybrać np. białe, koronkowe lub z delikatnymi falbanami.

Modern farmhouse a cottagecore

Domki na wsi mają to do siebie, że najczęściej otacza je piękny ogród. Człowiek ma na co dzień możliwość obcowania z naturą. W mieszkaniu w stylu modern farmhouse czuć ducha „cottagecore”, czyli trendu polegającego na ucieczce od gwarnych miast do spokojnego, sielankowego życia na wsi. Wiąże się to również właśnie z pielęgnowaniem swojego ogrodu i afirmacją natury. Cottagecore jako koncepcja estetyczna jest silnie inspirowany angielską wsią i cieszy się zainteresowaniem wśród młodych dorosłych i nastolatków.

Modern farmhouse a vintage

Modern farmhouse ma w sobie dużo ze stylu vintage. Mieszkania w stylu modern farmhouse mają duszę, którą tworzy przytulne wnętrze pełne pamiątek rodzinnych i przedmiotów codziennego użytku. Warto odnowić stare meble i nadać im w ten sposób drugie życie. Świetnie będą się prezentowały również stare dodatki. Jeśli lubimy zapach starych książek, urządźmy sobie pokaźną, rodzinną biblioteczkę, której kolekcję będziemy mogli uzupełniać przez kolejne lata. Innym przedmiotem użytkowym, który jednocześnie stanowi bardzo gustowny dodatek, jest gramofon, który wprowadzi do naszego mieszkania niepowtarzalny klimat. Dzięki niemu, poza książkami, będziemy mogli poszerzać również kolekcję płyt winylowych, które odpowiednio wyeksponowane, będą stanowić świetny dodatek w stylu vintage.

Jednak pamiętajmy, że w tym stylu nie chodzi o cofnięcie się w czasie i rezygnację z tego, co oferuje nam nowoczesność. Tu właśnie wkracza do gry człon „modern”. Styl farmhouse możemy unowocześnić, wprowadzając do naszego mieszkania minimalistyczne meble w stonowanych kolorach, np. białe.  Można dodać do wnętrza także nowoczesne dodatki, takie jak okrągłe lustro w stylu skandynawskim.

Modern farmhouse – kuchnia

Modern farmhouse bardzo ceni sobie pomieszczenie, jakim jest kuchnia. Najczęściej to tam skupia się życie na wsiach. Ważny jest duży stół, przy którym będzie spotykać się cała rodzina – nie tylko przy okazji wspólnych posiłków. Może znaleźć się on w kuchni lub jadalni. Kuchnia w stylu farmhouse będzie miała prawdziwie wiejski, starodawny klimat, jeśli postawimy w niej kredens. Jeśli jednak mowa o modern farmhouse styl musi mieć w sobie też coś nowoczesnego. Taką funkcję spełnią na pewno sprzęty kuchenne, a także modne oświetlenie.

 

Modern farmhouse to świetny wybór dla osób tęskniących za spokojnym życiem na wsi, lubiących obcować z naturą i chętnie łączących elementy tradycyjne z nowoczesnymi. „Modern” to elementy między innymi stylu industrialnego i nowoczesnego, natomiast „farmhouse” to stare meble, przytulność i sielski klimat. Jeśli takie połączenie ci odpowiada, postaw w swoim mieszkaniu na styl modern farmhouse.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: