Masz nowoczesny projekt domu? Zastanawiasz się jakie okna wybrać?

22 sierpnia 2013

Jeśli poszukujesz okien do nowoczesnego domu – to dobrze trafiłeś. Mamy wiele sprawdzonych rozwiązań a dodatkowo bardzo lubimy nowoczesną stylistkę budynków oraz oczywiście okien i drzwi.

Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się projekty domów nawiązujące swoją stylistyką do modernizmu. Niestety nie wszyscy producenci nadążają za trendami i wybór stolarki okiennej o nowoczesnej estetyce nadal na rynku polskim nie jest duży i inwestorzy muszą się mocno naszukać, żeby coś dobrać do budowli, charakteryzujących się geometrycznymi kształtami, dużymi, gładkimi powierzchniami ze szkła, betonu i aluminium, a właśnie taki styl rozbudza obecnie najmocniej wyobraźnię architektów. Ten minimalizm wymaga pewnej dyscypliny w środkach – łatwo zepsuć go nadmiernymi zdobieniami czy niepotrzebnie wystającymi poza obrys budynku elementami. Dlatego właśnie w projekcie nowoczesnego domu nie można lekceważyć okien – stanowią one bowiem ważny element architektoniczny.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Nowoczesny wygląd i doskonałe osiągi dzięki nakładkom aluminiowym

Do projektów minimalistycznych najbardziej pasuje stolarka aluminiowa. Niestety materiał ten, stosowany jako jedyny do produkcji okien, pomimo wielu oczywistych zalet, znany jest z niezbyt dobrych parametrów izolacyjności cieplnej. Rozwiązanie dla tego problemu znalazła firma  Internorm, a jest nim fuzja dwóch najbardziej popularnych i sprawdzonych materiałów takich jak: PVC i drewno z zewnętrzną nakładką aluminiową. Ta najnowocześniejsza z wszystkich konstrukcja okienna ma właściwie same zalety. Dzięki niej nie trzeba się martwić o to czy od zewnątrz drewno lub też folia dekoracyjna PCV po kilku latach ulegną zniszczeniu z powodu warunków atmosferycznych, ponieważ ochronę przed pogodą zapewnia nakładka aluminiowa, która jest zdecydowanie trwalszym materiałem. Od wewnątrz PCV i drewno nie są narażone na tego typu niebezpieczeństwa. Dodatkowo okna takie są znacznie cieplejsze od aluminiowych – z łatwością osiągają one pasywną izolacyjność cieplną tj. Uw mniejsze niż 0,8 W/m2K. Okna PCV-aluminiowe i drewniano-aluminiowe są coraz bardziej popularne również dlatego, bo od zewnątrz wyglądają nowocześnie i idealnie wpasowują się w trend minimalizmu bez konieczności rezygnacji z doskonałych właściwości izolacyjności cieplnej zapewnianych przez tradycyjnie stosowane do produkcji okien materiały. Podkreślają one surowy styl budynków, a ich zlicowanych powierzchni nie zakłócają żadne wystające elementy.

 

 

Szklane skrzydła, niewidoczne ramy

Aby jeszcze bardziej podkreślić nowoczesną linię budynku, niektóre okna wyróżniają się pod względem stylistyki. Zastosowanie szklanego skrzydła okiennego powoduje złudzenie, patrząc z zewnętrznej strony, że okno jest elementem stałym nieotwieranym. Jest to rzadko stosowana technologia, ale pozwala ona również na specjalny montaż, którego skutkiem jest ukrycie ram okna w elewacji: zostają one zatynkowane z trzech stron, dzięki czemu od zewnątrz widoczna jest tylko szyba (dotyczy modeli KF400 i KF405). Ta koncepcja jest doskonale sprawdza się w nowoczesnym budownictwie.

Ukryte okucia i nie tylko 

Tendencję na ukrywanie wszelkich zbędnych elementów technicznych od lat wprowadza także w odniesieniu do elementów okien niewidocznych na pierwszy rzut oka. Do tej pory udawało się ukryć same zawiasy w skrzydle okna, natomiast od zeszłego roku sukcesem zakończyło się również ukrycie w profilu całego mechanizmu okuć. Wystające rolki zostały zamienione wbudowanymi w skrzydło okna klapkami. Rozwiązanie to poprawia estetykę, stabilność i klasę bezpieczeństwa okien, wydatnie ułatwiając jednocześnie utrzymanie ich w czystości.

Wielkie elementy przesuwne oraz przeszklenia

Prawie w każdym projekcie o modernistycznej stylistyce architekci przewidują wielkogabarytowe drzwi przesuwne oraz przeszklenia, które czasem zastępują całą ścianę. Takie konstrukcje trochę różnią się od standardowych okien, ponieważ muszą one znosić znacznie większe obciążenia, szyby potrafią ważyć nawet 400 kg. Dlatego też, należy poważnie podejść do tematu i wybierać sprawdzone rozwiązania, doświadczonych producentów, dzięki którym projekt zyska wizualnie oraz nie straci pod względem termoizolacji. Doskonałym przykładem mogą być – wielkogabarytowe, drewniano-aluminiowe drzwi podnośno-przesuwne HS330. Pomimo bardzo dużych możliwych rozmiarów (szerokość do 5.8m/wysokość do 2.8m), osiągają one poziom izolacyjności cieplnej kwalifikujący je do zastosowania w najbardziej wymagającym budownictwie pasywnym, co jest rzadkością na naszym rynku.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: