Kuchnie loftowe – jak zaaranżować kuchnię w stylu industrialnym?

19 listopada 2021

Industrialne przestrzenie ostatnio przeżywają swój renesans. Ich surowość form, minimalizm oraz pochwała nieperfekcyjnego piękna doskonale wpisuje się w trendy myślowe XXI wieku, w którym ludzie coraz częściej skłaniają się ku prostocie dającej odpoczynek od przebodźcowanego środowiska zewnętrznego. W tym artykule nie skupimy się jednak na ogólnej aranżacji mieszkania w stylu industrialnym, lecz omówimy bliżej jedno pomieszczenie – kuchnię loft.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Cechy charakterystyczne kuchni w loftowym

Styl industrialny podkreśla piękno rzeczy niedoskonałych. Zwisające kable, wystające rury czy surowa cegła na ścianie są niemal obowiązkowymi elementami takiego wnętrza i właśnie takie elementy powinna zawierać prawdziwa kuchnia industrialna.

W aranżacji loftowej nie ma miejsca na idealnie otynkowane ściany, ozdobne barokowe meble kuchenne czy kwieciste dekoracje. Loftowa kuchnia powinna skupiać się na prostych, gładkich formach, które sprawiają wrażenie niedokończonych. W kuchni industrialnej doskonale sprawdzą się minimalistyczne meble z metalowymi wykończeniami. Świetnym akcentem może być także surowe, niedokończone drewno, które może być wykorzystane w roli blatu kuchennego.

Jeśli tylko pozwala na to przestrzeń, to warto wzbogacić kuchnię w stylu industrialnym w odpowiedni stół jadalny. Do loftowych wnętrz świetnie sprawdzi się ciężki drewniany stół na grubych, metalowych nogach, który doskonale podkreśli surowy charakter przestrzeni.

Ze względu na to, że pierwotnie industrialne wnętrza były tworzone w starych dużych fabrykach, to ich kolejną cechą charakterystyczną jest duża otwarta przestrzeń. Jeśli metraż mieszkania bądź domu nie pozwala na stworzenie pokaźnych rozmiarów kuchni, to warto zastanowić się nad modelem kuchni otwartej.

Jakie dodatki dobrać do industrialnej kuchni?

Niezależnie od stylu wnętrzarskiego to właśnie dodatki stanowią o końcowym charakterze wnętrza. A jakie dodatki powinna mieć kuchnia w stylu loft?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nadmierna dekoracyjność jest sprzeczna z tym stylem. Styl loft opiera się na surowości, więc przepych akcesoriów wnętrzarskich będzie niespójny z jego ideą. Co oczywiście nie oznacza, że dekoracje w stylu loft są zakazane. Wręcz przeciwnie – są bardzo wskazane, gdyż mogą podkreślić klimat wystroju wnętrza, jednak należy wybrać takie, które ten klimat podkreślą, a nie go upiększą.

Loftowe dodatki do kuchni powinny być stworzone z jak najmniej obrobionych materiałów. Ze względu raczej ograniczoną ilość akcesoriów wnętrzarskich, sugerujemy raczej wybierać takie, które będą praktyczne.

Styl kuchni industrialnej doskonale uwydatnią ciężkie, metalowe zegary, które były charakterystyczne dla starych fabryk. Świetnym rozwiązaniem mogą być także loftowe lampy do kuchni, które zadbają nie tylko o dekoracyjność pomieszczenia, lecz także jego odpowiednie oświetlenie.

Jakie okna pasują do kuchni industrialnej?

Pierwotnie styl industrialny występował w zaadoptowanych na potrzeby mieszkalne fabrykach. Z tego względu bardzo charakterystyczna dla industrialnych wnętrz jest duża ilość światła. Jeśli tylko pozwalają na to możliwości, to ważne jest to, żeby kuchnia industrialna była oświetlona jak największą ilością światła dziennego. W takim zadaniu może pomóc montaż dużych okien, które odpowiednio doświetlą pomieszczenie.

Co ważne, warto zadbać o to, by okna w kuchni loft odpowiednio wpisywały się w styl takiej aranżacji wnętrz. Styl industrialny doskonale będą dopełniać okna z ramą aluminiową, które podkreślą surowy charakter przestrzeni.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: