Konstrukcje aluminiowe z dużymi przeszkleniami. Poznaj ich zalety

25 kwietnia 2014

Dobroczynnego wpływu naturalnego światła nie trzeba nikomu zachwalać. Dlatego, planując swój wymarzony dom chętnie otwieramy go na ogród czy taras, stosując konstrukcje aluminiowe z dużymi przeszkleniami. Czy jednak przeszklona ściana zapewni odpowiednią izolację termiczną, tłumienie hałasu oraz bezpieczeństwo naszego domu? Poniżej udowodnimy, że śmiałe rozwiązania architektoniczne mogą zostać zastosowane nawet w domu pasywnym i energooszczędnym.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Ekskluzywny charakter naszych wnętrz

Duże przeszklenia mogą nadać naszemu salonowi nowoczesny wygląd i pozwolą wpuścić do domu większą ilość naturalnego światła. Otwierając pomieszczenie na piękny ogród, optycznie je powiększamy. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu konstrukcji aluminiowych z dużymi przeszkleniami, możemy w jadalni lub salonie stworzyć wyjątkową oranżerię, zimowy ogród czy dodatkowe miejsce do wypoczynku. Oprócz okien aluminiowych na rynku coraz popularniejsze stają się najnowocześniejsze obecnie konstrukcje tj. drewniano-aluminiowe, dzięki którym zyskujemy również atuty drewna, które umieszczone od wewnętrznej strony tworzy wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu.

Na etapie prac architektonicznych warto zwrócić szczególną uwagę, aby przeszklone ściany skierowane były na południe lub południowy-wschód. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli cieszyć się maksymalną ilością światła i ciepła słonecznego, co ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm i dobre samopoczucie.

Bezpieczne rozwiązania, które tłumią hałas

Osoby decydujące się na duże przeszklenia często pytają, czy takie rozwiązanie zapewni ich rodzinie poczucie bezpieczeństwa oraz komfort mieszkania. Duże, przeszklone przestrzenie mogą być bezpieczne, wystarczy, że w skład pakietów zespolonych do przeszkleń wielkogabarytowych będą wchodziły szyby hartowane ESG bądź szyby VSG (klejone co najmniej jedną warstwą folii PVB). Pamiętajmy, że im większa powierzchnia szyb, tym pojedyncze tafle szkła powinny być grubsze. Dodatkowa izolacja pozwoli nam również stłumić hałas pochodzący z zewnątrz. Takie rozwiązania wymagają jednak bardziej wytrzymałych ram, na przykład połączenia drewna z aluminium. Można także zastosować przeszklenia dźwiękoszczelne, które są dedykowane dla osób chcących maksymalnie odciąć się od hałasu.

Duże przeszklenia w domu pasywnym

Przy obecnych technologiach planując zbudowanie domu pasywnego nie musimy rezygnować z wielkogabarytowych przestrzeni. Wymaga to jednak od inwestora zachowania podstawowych zasad. W domach energooszczędnych stawia się na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, dlatego bardzo ważne jest zwrócenie przeszklonych ścian na południe. Dodatkowo, aby spełnić parametry izolacji termicznej i akustycznej wymagane w domach pasywnych, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej grubości i ilości tafli szkła, stanowiących tzw. „pakiet szyb zespolonych”. Koniecznie musimy też zwrócić uwagę na ramy. W budownictwie pasywnym, aby rama udźwignęła ciężar konstrukcji, stosuje się elementy złożone z drewna od wewnętrznej strony i aluminium od strony zewnętrznej. Dzięki sztywności drewna i odporności aluminium, takie okno będzie służyło nam przez lata. Warto również dodać, że w przypadku okien wielkogabarytowych kluczową kwestią jest prawidłowy montaż, który zapewni maksymalną izolację termiczną i akustyczną. Takim  rozwiązaniem, które jest dedykowane do budownictwa pasywnego są drzwi podnośno-przesuwne HS 330 firmy Internorm.

Podsumowując, konstrukcje z dużymi przeszkleniami pozwalają nam wpuścić do domu większość ilość światła, dając jednocześnie możliwość ciekawych i niebanalnych aranżacji pomieszczeń. Nie musimy z nich rezygnować nawet, jeśli decydujemy się na dom pasywny.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: