Jakie okna wybrać do starej kamienicy?

4 maja 2015

Polska jest krajem o długiej i bogatej historii, a to oznacza, że nie brak u nas wielu zabytkowych budynków – kamienic, dworków, przedwojennych domów. Upływ czasu sprawił, że montowane w nich kiedyś prymitywne okna dziś nadają się przeważnie do wymiany. Zakup nowych to nie problem – trzeba jednak zrobić to z rozmysłem, bo renowacja, która polega na zamontowaniu w wiekowym budynku przypadkowych okien, może jedynie go oszpecić.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Istotne współczynniki

Wygląd ma niebagatelne, a być może największe znaczenie przy wyborze okien np. do starej kamienicy, co nie zmienia faktu, że klasyczny design nie powinien iść w parze z „niedzisiejszymi” współczynnikami izolacyjności cieplnej czy akustycznej, a także zabezpieczeniami antywłamaniowymi rodem z minionych epok. Oczywiście obecnie tego typu zagadnienia są regulowane przez szereg norm i wytycznych, tym niemniej warto od razu postawić na okna wysokiej jakości, które poza ładnym, klasycznym wyglądem, mają też inne zalety. Zalicza się do nich chociażby pasywność, kojarzona przez wiele osób wyłącznie z nowoczesnymi, minimalistycznymi budynkami; tymczasem zastosowanie w zabytkowym domu okien o Uw < 0,8 W/m2K również pozwala dłużej utrzymać w jego wnętrzu ciepło.

 

 

Bezpieczeństwo

Do tego dochodzi bezpieczeństwo – stare budynki są często postrzegane przez włamywaczy jako łatwy cel, gdyż kruche, drewniane ramy okienne liczące sobie kilkadziesiąt lat nie stanowią dla przestępców żadnej przeszkody, w przeciwieństwie do nowoczesnych okien wyposażonych w ukryte okucia, trzpień antywłamaniowy oraz np. szyby antywłamaniowe czy klamki z kluczykiem.

Nowoczesne rozwiązania Internorm

Specjalnie z myślą o osobach poszukujących innowacyjnych okien o klasycznym wyglądzie, Internorm stworzył linię stylistyczną ambiente. Przypisane do niej modele, takie jak HV 350 czy HF 310, odznaczają się nie tylko tradycyjnym, klasycznym designem, ale również doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi: ich współczynnik Uw oscyluje wokół 0.7 W/m2K. Wysoka szczelność naszych okien jest gwarantowana przez zastosowanie technologii FIX-O-ROUND, która polega na zespoleniu szyby z ramą na całym jej obwodzie, czego nie mogli zrobić starodawni cieśle… i nie robią inni, współcześni producenci okien. Internorm przoduje również pod względem opracowywania innowacyjnych zabezpieczeń antywłamaniowych, takich jak opcjonalne szyby antywłamaniowe czy czujniki alarmu zespolone z oszkleniem; standardowymi zabezpieczeniami naszych okien są natomiast trzpień antywłamaniowy oraz w pełni ukryte okucia. W trosce o wysoką jakość, Internorm korzysta z najnowocześniejszych technologii oraz odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, co przekłada się na  wysoką trwałość naszych produktów oraz nawet 10 lat gwarancji, jaką są objęte.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: