Jakie okna kupują Niemcy?

8 października 2013

Wśród klientów Internorm, na polskim rynku, najczęściej wybieranymi produktami są zaawansowane technologicznie i estetycznie okna drewniano-aluminiowe, a jak to wygląda na rynku niemieckim? Jakie okna cenią sobie klienci Internorm w tej części Europy?

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Jakie okna kupują Niemcy?

Wśród klientów Internorm, na polskim rynku, najczęściej wybieranymi produktami są zaawansowane technologicznie i estetycznie okna drewniano-aluminiowe, a jak to wygląda na rynku niemieckim? Jakie okna cenią sobie klienci Internorm w tej części Europy? 

Najpopularniejszym oknem na rynku niemieckim z gamy produktów Internorm było dotychczas okno PVC z nakładką aluminiową model KF 300. Od początku swego bytu tj.  2006 r. okno to świetnie się sprzedawało. Internorm postanowił jednak udoskonalić swój uznany model i tak powstało okno KF 410, które jest dostępne w ofercie od roku 2012 i szybko przejęło żółtą koszulkę lidera od KF 300. Dlaczego? Produkt został unowocześniony w wielu aspektach, dzięki czemu osiąga lepsze parametry, a jego cena zmalała o 5%!

Okno PVC KF 410 firmy Internorm jest rozwinięciem wcześniejszego modelu KF300 Dimension+ i charakteryzuje się najwyższymi parametrami termoizolacyjnymi, bardzo wysoką jakością wykonania oraz wyjątkową estetyką. Dzięki potrójnemu szkleniu SOLAR+, specjalnej wkładce XPS ENERGY i ramce dystansowej ISO okno to jest najczęściej wybieranym modelem na rynku niemieckim, a obecnie dostępne jest również w Polsce.

KF 410 wyposażono w pięciokomorowy, potrójnie uszczelniany system z wkładką XPS ENERGY. Ta specjalna technologia opracowana została z myślą o zaostrzających się regulacjach związanych z energooszczędnością w Europie i jest jednym z najcieplejszych rozwiązań tego rodzaju. Głębokość szklenia okna wynosi 17 mm, szyba mocowana jest zaś do ramy w systemie Fix-O-Round, który polega na klejeniu szyby na całym obwodzie, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszej izolacji cieplnej i akustycznej. Fix-O-Round oznacza też, że wytrzymałe i szczelne połączenie szyby z ramą idzie w parze z łatwą wymianą oszklenia dzięki specjalnie opracowanemu klejowi.

Okna KF 410 są również wyposażone w seryjnie montowane zestawy trzyszybowe SOLAR+. W porównaniu do standardowych potrójnych oszkleń, SOLAR+ przepuszcza o 20% więcej energii słonecznej, stając się tym samym dodatkowym, pasywnym źródłem energii. Co istotne, wysoka przepuszczalność energii solarnej idzie w parze z doskonałym poziomem izolacji termicznej, co pozwala na zatrzymanie ciepła we wnętrzu w chłodne dni. Dzięki zastosowaniu specjalnego oszklenia, jak i innowacyjnej budowie ramy, okno KF 410 osiąga poziom izolacji Uw=0,79 W/m2K. Tak niski współczynnik przenikania ciepła całego okna oznacza, że może ono być z powodzeniem stosowane nawet w budownictwie pasywnym.

Do niedawna tak wyjątkowe parametry i zaawansowane technologicznie rozwiązania dostępne były tylko w oknach produkowanych na zamówienie lub „pod projekt”. W przypadku okien KF 410 doskonałe wartości termoizolacyjne i akustyczne oferowane są fabrycznie, dzięki czemu dostęp do nich ma każdy klient. W połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa (RC1, RC2) oraz w pełni zakrytym ryglowaniem do czynienia mamy z jednym z najlepszych produktów w swojej klasie. To właśnie dlatego model ten jest najchętniej kupowanym oknem w Niemczech.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: