Jakie okna do mieszkania?

2 sierpnia 2013

Wybór okien do mieszkania to kwestia, do której powinniśmy podchodzić z dużą uwagą i ostrożnością. Współczesny rynek okienny oferuje bardzo wiele modeli wykonanych z różnych materiałów, a dla laika wybór odpowiedniego okna może być problematyczny. Zarówno ze względu na koszt, jak i na wieloletnią eksploatację, okna powinny spełniać wiele kryteriów tak, aby inwestycja była opłacalna, a mieszkańcy mogli cieszyć się komfortowymi warunkami w pomieszczeniach. Jak jednak zidentyfikować najlepsze okno? Czym kierować się przy wyborze? Jakie parametry są najistotniejsze i co świadczy o jakości okien? 

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz wsparcia w wyborze okien?

Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i dobierz okna do Twojego projektu

Skontaktuj się z nami

Okna drewniane czy plastikowe?

Okna drewniane zapewniają parametry użytkowe bardzo podobne do okien PCV. Od plastikowych różnią się niewrażliwością na zmiany temperatury, dzięki czemu można z nich tworzyć przeszklenia o dużych powierzchniach. Uchodzą jednocześnie za element dodający prestiżu, a wielu inwestorów gotowych jest dopłacić spore kwoty za sam fakt obcowania z tym naturalnym materiałem.  Drewno ma jednak także wady – jest dość wrażliwe na uszkodzenia powierzchniowe i wymaga regularnej konserwacji. W budownictwie wielorodzinnym często ważne jest aby nasze okna z zewnątrz nie odróżniały się od okien naszych sąsiadów. Dlatego w większości przypadków najbardziej polecane są okna PCV lub z dowolnego z wyżej wymienionych materiałów w kombinacji zewnętrzną nakładką aluminiową, gdyż gwarantuje ona zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne, lepszą stabilność oraz nowocześniejszy wygląd.

 

Przenikanie ciepła

Przy wzrastających kosztach energii i rosnących wydatkach na inne potrzeby, oszczędności ciepła stają się kluczowe. Okna odgrywają kluczową rolę w izolacji termicznej budynku, zwłaszcza, że nawet świetnie ocieplona ściana będzie bezużyteczna, jeśli energia uciekać będzie przez źle dobrane okno. Najistotniejszym parametrem świadczącym o poziomie izolacji cieplnej jest współczynnik przenikania ciepła okna Uw, a im jest on niższy tym lepiej. Stare, zniszczone okna mogą osiągać poziom Uw=3 W/m²K, nowsze okna PCV to zwykle Uw od 1 do 2 W/m²K. Natomiast najnowsze, bardzo oszczędne okna – takie jak Internorm KF-410 o potrójnym przeszkleniu – osiągają nawet Uw=0,62 W/m²K. Tak dobre parametry powodują, że rachunki za energię są zdecydowanie niższe, a inwestycja zwraca się o wiele szybciej niż w przypadku „zwykłych” okien.

 

Tłumienie hałasu

Coraz więcej źródeł hałasu pochodzących z ruchu drogowego, lotniczego czy placów budowy powoduje, że o ciszę w naszych mieszkaniach jest coraz trudniej. Oczywiście najskuteczniejszym sposobem jest odgrodzenia się od nadmiaru dźwięków jest zakup okien o odpowiednim poziomie izolacyjności akustycznej. Wspomniane okno Internorm stanowi bardzo dobrą barierę dla fal dźwiękowych redukując dźwięki o 34-45 dB.

Bezpieczeństwo

Niesłychanie istotną funkcją okien jest zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom i ich dobytkowi. I w tym przypadku współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na rezygancję z nieesteczycznych rolet antywłamaniowych. Okno Internorm KF-410 seryjnie wyposażone jest w pełni zakryte ryglowania i klasę bezpieczeństwa WK1, WK2 dzięki czemu możemy spać spokojnie.

Inne zalety

Warto również zwrócić uwagę na inne cechy wyróżniające czołowe okna. Mogą nim być montowane w modelu Internorm KF-410 szyby SOLAR+ o najwyższej efektywności energetycznej, czy 10-letnia gwarancja udzielana przez producenta na wybrane elementy okna.

Udostępnij wpis swoim znajomym!

NEWSLETTER

Bądź zawsze na bieżąco z inspiracjami!

Zapisz się, by otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach.

dziewczynka czytająca katalog internorm

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapraszamy Cię na spotkanie

Jeśli chcesz omówić swoje potrzeby dotyczące projektu Twojego domu, wypełnij formularz. A na spotkaniu:

  • Poznasz filozofię Internorm
  • Doświadczysz możliwości naszych produktów
  • Wspólnie zaplanujemy bezpieczeństwo Twojego domu
Men in suits

Wypełnij formularz

Standardy obsługi internorm

Sprawdź co dalej!

Czyli dowiedz się co się stanie po wypełnieniu formularza kontaktowego lub wysłania do nas maila z zapytaniem:

Kontakt telefoniczny pracownika Internorm
Spotkanie z klientem
  • • w salonie
  • • na budowie
  • • online
Przygotowanie oferty
Pomiar
Umowa
Montaż
logo Internorm

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem marki Internorm, co potwierdza fachowość naszych doradców technicznych oraz instalatorów.

Skontaktuj się z nami

ZOSTAŃ PARTNEREMSTREFA ARCHITEKTA

ODWIEDŹ NASZ SHOWROOM

Odwiedź nasze interaktywne showroomy, w których możesz w luźnej atmosferze zobaczyć nasze okna, drzwi tarasowe i wejściowe oraz żaluzje i rolety.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

© 2023 INTERNORM Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.

Design: